Німеччина почала виготовляти самохідні артилерійські установки RCH-155 для України
Він поділився деталями роботи над замовленням для ЗСУ. За його словами, виробник "об'єднав два перевірені рішення у нову концепцію, і це революція без ризику".
"Почалося виробництво Boxer RCH-155 для України. Ви можете стріляти максимальним зарядом під кутом 90 градусів. Ви навіть можете це зробити на схилі до 10 градусів", – описав він можливості САУ.
17 вересня Welt am Sonntag із посиланням на посла України в Німеччині Андрія Мельника повідомила про контракт на постачання Києву 18 гаубиць компанією Krauss-Maffei Wegmann. Вартість замовлення становить €216 млн.
Тоді видання писало, що RCH-155 будуть готові не раніше ніж за 30 місяців після укладання контракту, тобто у 2025 році. Виробник не хотів розпочинати виготовлення САУ, поки не мав згоди уряду.
За даними виробника, RCH-155 – колісна САУ на шасі бронетранспортера Boxer. Має гармату L52 із заявленою дальністю стрільби до 54 км (високоточними снарядами V-LAP). Темп стрільби – дев'ять пострілів за хвилину. Має базовий боєкомплект із 30 снарядів. Двигун дає змогу розганяти машину вагою 39 тонн до 100 км/год і забезпечує пробіг на одному заправленні до 700 км.
Контекст:
Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася передавати озброєння в Україну.
ЗСУ, зокрема, вже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО, РСЗВ, а також каски, обмундирування, намети й медикаменти.