Німеччина виділила Україні €56 млн для ремонту енергетичної інфраструктури та 350 генераторів
Про це повідомила пресслужба уряду ФРН після розмови президента України Володимира Зеленського та федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца 29 листопада.
Як зазначили у пресслужбі, Зеленський розповів Шольцу про наслідки російських авіаударів по цивільній інфраструктурі, водо- та електропостачанню.
"Канцлер засудив обстріли, що тривають, і запевнив Україну в подальшій короткостроковій підтримці. На сьогодні федеральний уряд надав короткострокову фінансову допомогу для ремонту енергетичної інфраструктури в розмірі приблизно €56 млн, і Німеччина надає понад 350 генераторів", – ідеться у повідомленні.
Крім цього, Шольц "підтвердив постійну підтримку України з боку Німеччини, зокрема у сфері протиповітряної оборони та довгострокового відновлення".
Зеленський і канцлер Німеччини домовилися "продовжувати тісний і конструктивний обмін думками і залишатися в тісному контакті", додали в пресслужбі.
Контекст:
За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова станом на 28 листопада, РФ з початку вторгнення завдала по Україні понад 16 тис. ракетних ударів, водночас 97% об'єктів, які стали ціллю ударів Росії, – цивільні.
З початку жовтня Росія веде масові обстріли критичної інфраструктури. Внаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго.
Через пошкодження об'єктів енергосистеми чотири українські АЕС були від'єднані від мережі, проблеми з електро-, водо- та теплопостачанням фіксували по всій країні.
На початку листопада 17 країн ЄС заявили, що доправлять в Україну 500 генераторів через механізм цивільного захисту. Це Словенія, Словаччина, Ірландія, Австрія, Швеція, Іспанія, Німеччина, Італія, Данія, Фінляндія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Люксембург, Кіпр, Польща та Франція.
23 листопада Європарламент оголосив про початок кампанії #GeneratorsofHope ("Генератори надії"), яка передбачає масове постачання генераторів в Україну.
США також надали Україні $53 млн для термінової закупівлі енергетичного обладнання.