Німеччина вже змінила позицію із фактичного нейтралітету на допомогу Україні зброєю. Тепер треба ще раз змінити наратив – посол Макеєв
Макеєв зазначив, що у 2022 році Німеччина змінила позицію від "фактично нейтралітету" до постачання зброї Україні. Але цього недосить, наголошує посол: треба, щоб думка Берліна еволюціонувала до прагнення до перемоги України.
"Моя зараз головна задача, щоб наратив, який змінився за останній рік із фактично нейтралітету Німеччини, непостачання зброї у масоване постачання, як казали в німецькому політикумі ще влітку "для того, щоб Україна не програла", – щоб тепер цей наратив перетворився в стабільний наратив "ми допомагаємо Україні стільки, скільки буде потрібно для того, щоб Україна перемогла", – сказав Макеєв.
Він упевнений, що є постійний прогрес у ставленні німецького суспільства й політикуму до України.
Причину зміни риторики посол бачить у тому, що в усьому світі настає протверезіння після сліпої віри Росії і путінському режиму.
"Напад, повномасштабна агресія на Україну відкрила очі багатьом суспільствам, багатьом політикам. І нічого більше не залишається, як відчувати серцебиття суспільства. У німецькому суспільстві понад 70% підтримують не просто допомогу Україні, а підтримують допомогу зброєю", – пояснив посол.
Контекст:
Німеччина від початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.
Німеччина постачає Україні гаубиці Panzerhaubitze 2000, системи ППО IRIS-T бронетранспортери, переносні зенітно-ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню Mars II, самохідні зенітні установки Gepard, мостоукладальні машини Biber, боєприпаси, запчастини для гелікоптерів та інше озброєння.
11 жовтня міністр оборони України Олексій Резніков оголосив про передавання першої німецької системи ППО IRIS-T в Україну. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 24 жовтня, що Німеччина надасть Україні ще три системи IRIS-T.
Водночас Шольц відмовився надавати Україні танки Leopard, які просить Україна.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю ARD 11 грудня нагадав, що Німеччина пообіцяла Україні подальші постачання озброєння.