Носіїв "Калібрів" зараз у Чорному морі немає, але ракетну атаку 24 лютого відкидати не можна – Гуменюк

Росія може оперативно вивести носії "Калібрів" у Чорне море, тому, попереджає Гуменюк, унеможливлювати ракетний удар 24 лютого не можна
Фото: EPA

Росія через помірний шторм не виводить у Чорне море кораблі-ракетоносії. Однак окупанти й далі розвідують цілі, що свідчить про ймовірну підготовку ракетного удару. Про це повідомила голова об'єднаного пресцентру сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк 23 лютого в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".

Гуменюк розповіла, що зараз російські ракетоносії стоять у портах базування, і в Чорне море виведено лише чотири кораблі, які ведуть розвідку. Окрім того, окупанти продовжують повітряну розвідку. Це, зазначила вона, свідчить про те, що відбувається збирання опорної інформації про українську ППО, розташування об'єктів критичної інфраструктури.

"Усе це попередньо може сприяти підготовці до ракетного удару – не обов'язково масованого, оскільки запас [ракет] у ворога теж закінчується поступово", – зазначила речниця.

Вона додала, що ситуація з відсутністю ракетоносіїв у морі може змінитися дуже швидко.

"Те, що зараз немає ракетоносіїв, може змінитися буквально протягом однієї години. Для підготовки такого ракетоносія потрібно дві-три години для виходу на бойове чергування, але з якого моменту вони почнуть відлік, ми не знаємо, тому потрібно бути уважними", – попередила вона.

Шторм у Чорному морі теоретично може завадити планам окупантів завдати масованого ракетного удару по Україні в річницю вторгнення, проте він не настільки сильний, щоб про це можна було говорити з упевненістю, вважає Гуменюк.

"Це від двох до чотирьох балів шторм. Якщо не буде додаткових тектонічних процесів, які можуть суттєво вплинути на хвилювання моря, то прогноз погоди говорить про те, що вихід ракетоносіїв є абсолютно можливим. Застосування ракет із моря не виключене", – заявила вона.

ЗСУ й далі постійно відстежують активність російських військ і флоту, зазначила речниця.

"Про сакральність дат [для загарбників] ми говорили неодноразово і підкреслимо, що певний символізм вони несуть, але ми говорили і про те, що не треба зациклюватися саме на 24 лютого", – підсумувала Гуменюк.

Контекст:

24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим й окупувала частину Донецької і Луганської областей.

Із початку осені минулого року РФ здійснила 15 масованих ракетних атак на інфраструктуру України, ще 17 атак було вчинено із застосуванням дронів-камікадзе. Через обстріли у країні почали вводити тимчасові вимкнення світла, які в окремих випадках тривали кілька діб.

Росія від початку війни завдала майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів по Україні, повідомив 23 лютого заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.