ОБСЄ продовжить місію на Донбасі, незважаючи на загибель спостерігача
Голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан вирушає в район, де на міні підірвався автомобіль місії, щоб підтримати колег і "зрозуміти ситуацію".
Незважаючи на трагічний інцидент за участю автомобіля ОБСЄ, спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ на Донбасі продовжить свою діяльність. Про це йдеться в заяві голови СММ ОБСЄ в Україні Ертурула Апакана, опублікованій на сайті організації.
"Ми як і раніше віддані виконанню нашого мандата та сприянню забезпечення миру для народу України", – сказано в тексті.
Апакан заявив, що вирушає "у той район", щоб підтримати спостерігачів і "краще зрозуміти ситуацію".
"Міжнародна неозброєна цивільна місія зі спостереження укомплектована кваліфікованими спеціалістами, які наполегливо працюють для виконання мандата місії зі сприяння нормалізації та стабілізації в Україні. Вони щодня ризикують своїм життям, щоб виконати це завдання", – написано в тексті.
Голова СММ ОБСЄ в Україні знову закликав "до стійкого припинення вогню", виводу озброєння, повного розмінування "та реальної прихильності миру".
"І я прошу, щоб відповідальні за розміщення мін були притягнуті до відповідальності", – заявив Апакан.
23 квітня українська сторона Спільного центру з контролю та координації повідомила, що в Луганській області підірвалася машина патруля СММ ОБСЄ. Унаслідок вибуху загинув один співробітник місії, ще двоє були поранені.
У "ДНР" заявили, що автомобіль ОБСЄ, який підірвався на міні, відхилився від "основного маршруту".
Держдепартамент США закликав Росію чинити тиск на бойовиків, щоб ОБСЄ змогла провести повноцінне розслідування загибелі американського громадянина.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.