Обстріл "Азоту" в Сєвєродонецьку: бомбосховище вціліло, викидів хімречовин у навколишнє середовище не було – компанія

Усі добрива й хімікати вивезли з території підприємства, стверджують у компанії
Фото: groupdf.com
Обстріли окупантів цієї ночі пошкодили щонайменше два цехи сєвєродонецького "Азоту", але ніхто не загинув. Про це заявили у Group DF, до якої входить підприємство.

За даними компанії, унаслідок обстрілу було пошкоджено щонайменше два цехи хімічного підприємства, зокрема один головний – цех аміаку 1-Б.

"Станом на 9.00 жертв на території заводу немає, бомбосховище, на щастя, вціліло. Викидів хімічних речовин у навколишнє середовище не відбулося: усі добрива та хімікати було вивезено з території підприємства на другий день війни", – ідеться в заяві.

Керівник корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов переконаний, що атака на підприємство, яке виробляє добрива, є частиною спроби РФ підірвати продовольчу безпеку у світі.

"Детально про наслідки обстрілів та збитки буде повідомлено окремо після того, як фахівці матимуть можливість зробити таку оцінку", – додали в заяві.

Наразі росіяни і далі обстрілюють промзону Сєвєродонецька, яку контролюють українські війська, повідомив уранці 9 травня голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Тиша в Сєвєродонецьку триває лише тоді, коли перезаряджають гармати", – написав він. За словами Гайдая, у місті тривають вуличні бої в обласному центрі. Росіяни, як і раніше в Рубіжному та Попасній, застосовують артилерію, після чого роблять спроби прориву.

Евакуація та підвезення гуманітарної допомоги зараз неможливі.

"Трасу Лисичанськ – Бахмут росіяни не контролюють, але постійно штурмують. Цю дорогу ми не використовуємо", – додав Гайдай.

Російські окупанти вже кілька разів обстрілювали сєвєродонецький "Азот". 6 травня снаряди влучили в залізничну інфраструктуру хімзаводу, 15 травня після "прильоту" загорівся один із виробничих цехів, 24 травня внаслідок обстрілу загинуло четверо людей, які були на заводі.

Контекст:

У Сєвєродонецьку зараз тривають найінтенсивніші бої. Цю ділянку фронту президент України Володимир Зеленський вважає однією з найскладніших.

Інфраструктуру Луганської області зруйновано повністю, на її відновлення знадобиться приблизно сім років, заявив 8 червня Гайдай.