"Очікуємо більше нісенітниць найближчими тижнями". МЗС України попередило про пропаганду РФ

Сибіга заявив про посилення російських фейків
Фото: МЗС України / Telegram

Країна-агресор Росія розгорнула дезінформаційну кампанію проти України на тлі зміцнення зв'язків Києва з країнами Перської затоки. Про це 7 квітня в X повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

За його словами, Москва "вкрай засмучена" стрімким зміцненням зв'язків України з країнами Близького Сходу. Там розуміють, що унікальний досвід України кардинально змінив її роль у регіоні, указав глава МЗС.

"Вони [росіяни] звернулися до пропаганди, щоб спробувати підірвати внесок України. Вони поширюють фейки про те, що українські експерти постраждали, що Україна не виконує своїх зобов'язань тощо. Ми очікуємо більше таких нісенітниць найближчими тижнями", – написав Сибіга.

Він зазначив, що російська пропаганда не матиме успіху, бо партнери України "чудово знають, як Україна підтримує розвиток сучасного, високотехнологічного й економічно ефективного захисту".

Сибіга наголосив, що візит президента України Володимира Зеленського до країн Перської затоки заклав міцний фундамент для багаторічної взаємовигідної співпраці.

"Ми сприймаємо цю російську дезінформаційну кампанію як доказ того, що Москва визнає успіх України і власну невдачу", – зазначив він.

Контекст:

30 березня Зеленський заявив, що під час візитів до країн Близького Сходу досягнули історичних домовленостей, аналогічних яким раніше Україна в цьому регіоні не укладала.

Як повідомляла пресслужба президента, Україна підписала угоди про співпрацю в оборонній сфері із Саудівською Аравією й Катаром, а угоду з ОАЕ ще доопрацьовують.

Під час спілкування із журналістами з Катару Зеленський зазначив, що вартість угод оцінюють "у мільярди", писала NYT. Конкретні деталі оборонних угод поки невідомі. Міноборони Катару заявило, що йдеться, зокрема, про "обмін досвідом у сфері протидії ракетам і БПЛА".