"Одних ПЗРК Stinger і Starstreak недостатньо". Командувач Повітряних сил ЗСУ розповів, яка зброя потрібна, щоб закрити небо над Україною
"Ми вдячні всьому світу за гуманітарну, політичну та фінансову підтримку, санкційний тиск на державу-терориста, військово-технічну допомогу – зброю, яка вже нищить техніку окупантів. Але цієї зброї, що нам надали, недостатньо для перемоги! Ми били, б'ємо і будемо бити ворога тією технікою, що в нас є на озброєнні. Але для того, щоб Повітряні сили самотужки закрили небо над Україною, одних ПЗРК Stinger і Starstreak, наданих партнерами, недостатньо", – сказав Олещук.
Він пояснив, що Stinger і Starstreak мають малий радіус дії, вони призначені для знищення маловисотних цілей, наприклад, вертольотів.
"Дістати ними літаки окупантів, які зараз скидають бомби на наші міста з восьми і більше кілометрів, ми не можемо. Нам потрібні сучасні зенітні ракетні комплекси середнього та великого радіусу дії для ефективного зенітного ракетного прикриття повітряного простору. А також сучасні винищувачі для винищувального авіаційного прикриття неба у системі протиповітряної оборони держави. Ми б дуже хотіли отримати (на будь-яких умовах) техніку західного виробництва, яка є технологічною та ефективною. Війна скоро не закінчиться, нам потрібна зброя вже сьогодні", – додав командувач.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після масштабного військового вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.
Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня. Разом із 24 лютого вони виділили на зміцнення обороноздатності Україні понад $5 млрд, повідомив глава Пентагону Ллойд Остін 26 квітня.
26 квітня на базі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася, як сказав Остін, історична зустріч – перше засідання контактної групи з питань оборони України. У ній взяли участь міністри оборони понад 40 країн, зокрема глава українського оборонного відомства Олексій Резніков. Він передав партнерам список зброї, необхідної Україні.
Німеччина на цій зустрічі оголосила про постачання в Україну зенітних самохідних установок Gepard. За день до зустрічі Великобританія повідомила про передання додаткових засобів ППО, у день зустрічі Канада оголосила про надання бронемашин, розповів Остін. Перед зустріччю глава Пентагону наголошував, що реагувати на вторгнення РФ в Україну потрібно терміново.
27 квітня міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трасс закликала подвоїти підтримку України. "Важка зброя, танки, літаки – потрібно глибоко копнути у наших запасах, наростити виробництво. Ми маємо виконати все це", – сказала вона.