Окупанти 19 разів порушували режим тиші на Донбасі 2 липня – штаб ООС
"У районі Золотого-4 ворог обстрілював наші позиції з мінометів 82-го калібру. Поблизу Гнутового окупанти тричі відкривали вогонь із мінометів 120-го калібру. Неподалік від Авдіївки противник п'ять разів вів вогонь з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів 120-го калібру та станкових протитанкових гранатометів. У напрямку населеного пункту Піски російські окупанти здійснювали обстріли з мінометів 82-го калібру. Біля Старогнатівки ворог тричі обстрілював українських захисників з артилерійських систем калібру 122 мм та озброєння БМП-1. У районі Світлодарська збройні формування РФ вели вогонь зі станкових протитанкових, автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів. Поблизу Красногорівки російські найманці здійснювали обстріл із великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Неподалік Кам'янки ворог відкривав вогонь з автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї", – ідеться в повідомленні.
Крім цього, окупанти двічі обстріляли об'єкти цивільної інфраструктури та приватного сектору Авдіївки з артилерії калібру 122 мм і мінометів калібру 120 мм.
Також у Луганській області було зафіксовано проліт безпілотника бойовиків типу "Орлан-10".
Станом на 7.00 3 липня було зафіксовано три порушення режиму тиші з боку російсько-окупаційних військ.
"Біля населеного пункту Невельське збройні формування РФ тричі обстріляли українські позиції з мінометів 120-го калібру. Бойових утрат серед військових Об'єднаних сил немає. На ворожі обстріли наші захисники відкривали вогонь у відповідь", – додали у штабі.
Контекст:
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
За даними президента України Володимира Зеленського, за час конфлікту загинуло понад 14 тис. осіб.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.