Окупанти готують кілька сценаріїв наступу, частина з них – дезінформація. Але Путін не відмовився від своєї мети – ГУР МО

Юсов попереджає, що частина чуток про можливий наступ російських військ  свідома дезінформація з боку окупантів
Фото: Андрій Юсов / Facebook

У російських військових можуть бути підготовлені різні сценарії та напрямки можливого нападу на Україну. Проте частина інформації, яка розповсюджується окупантами про це у публічному просторі – хибна. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Андрій Юсов, "24 канал" оприлюднив у YouTube.

"Ворог готує різні сценарії. І частково займається, в тому числі, дезінформацією, роблячи вкиди через різні інструменти тих чи інших напрямків, щоб дезорієнтувати нас. Від дуже "екзотичних", як, наприклад, десант на Одесу. Тому що станом на зараз це  виглядає дуже суїцидальним напрямком для ворога. Тим не менше, ми бачили й інші їхні суїцидальні дії", – сказав Юсов.

Він зазначив, що найближчим часом загрози залучення Білорусі до вторгнення Росії в Україну немає, проте ризик існує, і на нього слід звертати увагу.

Крім того, у ГУР МО вважають, що президент Росії Володимир Путін, як і раніше, не відмовився від своєї стратегічної мети – геноцидної війни проти України, знищення українського народу та держави.

"Це означає, що нам потрібно більше підтримки, більше зброї, більше санкцій проти Путіна. І, безумовно, готуватися до подальшої деокупації українських територій, перемоги та звільнення України від загарбників. Повірте, всі ці сценарії Україною відпрацьовуються", – заявив Юсов.

Контекст:

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – якісь " демілітаризація " і " денацифікація ". За даними СБУ, Путін планував в Україні бліцкриг, але він провалився.

Станом на 15 січня 2023 року російські окупанти контролюють частину територій Херсонської, Миколаївської (Кінбурнської коси), Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей, а також АР Крим.

Бої тривають на півдні та сході України. ЗСУ продовжують успішно деокупувати тимчасово захоплені РФ території. 28 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ деокупували вже понад 1800 міст та сіл.

Сили оборони України звільнили 40% територій, окупованих після 24 лютого 2022 року, й 28% усіх окупованих Росією територій, повідомив 2 січня 2023 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Розв'язана Росією війна в Україні закінчиться до початку літа 2023 року, спрогнозував начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов у середині жовтня. "Для початку" Україна вийде на межі 1991 року, зазначив голова розвідки.