Окупанти мілітаризували острів Джарилгач, розмістили на ньому викрадені в населення човни – Генштаб ЗСУ

Острів окупанти з'єднали з материком 19 травня
Фото: khers-on.com

Російські окупанти розмістили військовослужбовців і човни на острові Джарилгач, який розташований в акваторії Чорного моря в Херсонській області. Про це проінформував 25 травня у Facebook Генеральний штаб Збройних сил України.

"Російські окупаційні війська мілітаризували острів Джарилгач, який 19 травня з'єднано ними з тимчасово захопленою материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне. Зокрема, окупанти розмістили на острові близько 300 російських військовослужбовців і 15 човнів іноземного виробництва, що були викрадені в місцевого населення", – ідеться в повідомленні.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Джарилгач безлюдний острів в акваторії Чорного моря на півдні Херсонської області. На його території розташовано Джарилгацький національний природний парк, створений 2009 року. Джарилгацька затока має статус водно-болотних угідь міжнародного значення.

Генштаб ЗСУ повідомляв минулого тижня, що окупаційні війська за допомогою піску з'єднали Джарилгач із материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне. Українські військові наголошували, що це зроблено, щоб використовувати природоохоронну територію національного парку для військових потреб. Зокрема, окупанти облаштували на острові військовий полігон.

Контекст:

Російські окупанти захопили Херсон і практично всю Херсонську область на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, у лютому – березні 2022 року. У листопаді сили оборони України звільнили від російських окупантів правобережну частину Херсонської області разом з обласним центром.

Після цього росіяни почали системно обстрілювати Херсон та інші звільнені населені пункти регіону.

Лівобережна частина Херсонської області залишається під російською окупацією. На захоплених територіях, за даними Генштабу ЗСУ, окупанти чинять тиск на місцеве населення й обмежують його права, а також селять у житло українців російських військових.