Окупанти не планують відновлювати "Азовсталь"
"Азовсталь" відновлювати точно ніхто не буде, тому що в масштабі того радянського підприємства, як було раніше, це неможливо і нерентабельно. Його надто сильно зруйновано під час воєнних дій", – сказала вона.
За словами посадовиці, російська влада хоче економічно перепрофілювати регіон під сільське господарство.
Плани окупантів прокоментував радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, у РФ досить свого металургійного виробництва і фіксують кризу надвиробництва, тому росіяни вирішили перетворити регіон на сільськогосподарський придаток Росії.
"Із літа кажемо про неможливість відновлення роботи металургії у першу чергу через рентабельність. Що російська металургія перевиробляє, а через санкції немає збуту. Що крім металобрухту та ремонтних баз для військових цілей – ніякої користі. Але гайуляйтери брешуть, а почекуни вірять. Тепер що з обличчям? Будете знов казати "фейк" уже на офіційних московитів?" – написав він у Telegram.
За словами Андрющенка, росіяни знищуватимуть промисловість на окупованій території. Наступні у черзі – міський порт, судноремонтний завод й "Азовелектросталь".
"Немає мети відновлення Маріуполя. Є мета побудови російського Жданова з мешканцями Бурятії на колоніальних плантаціях Московії у степу азовському. Пора вже зрозуміти", – заявив радник мера.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби та обстрілювати. Із початку березня Маріуполь перебував у блокаді, з другої половини травня – у повній окупації. Оборона міста тривала 86 днів.
На заводі "Азовсталь" до середини травня були українські захисники – бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. На той час окупанти захопили майже всю територію Маріуполя і регулярно штурмували "Азовсталь", обстрілювали підприємство та скидали на нього авіабомби.