Окупанти практично зірвали евакуацію жителів Ізюма – голова Харківської ОВА
"Евакуація людей з Ізюма фактично зірвана через недотримання умов російською стороною. Увесь день у місті тривають обстріли. Десятки автобусів, які виїхали за жителями, так і не потрапили до міста", – написав Синєгубов.
За його словами, вдалося евакуювати лише приблизно 250 людей.
"За попередніми даними, більше ніж 5 тис. людей потребують евакуації! Без їжі, без води, без тепла! Це терор із боку російського окупанта проти мирного населення України", – зазначив Синєгубов.
Він додав, що до Ізюма також не вдалося доправити гуманітарну допомогу.
"Так само не потрапив до міста гуманітарний конвой із продуктами, водою, теплим одягом та іншим найнеобхіднішим. Місто практично знищене. Відсутня електрика, газ, тепло, вода. В Ізюмі не працює мобільний зв'язок, інтернет, радіо/ТБ. Усі перебувають в укриттях. Місцева влада їздила по сховищах, аби сповістити людей про евакуацію", – наголосив голова Харківської ОВА.
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила вранці 9 березня, що Росія погодила гуманітарні коридори з 9.00 до 21.00 на низці напрямків, зокрема з Ізюма до Лозової.
Окремо Верещук звернулася до представників РФ із вимогою виконати взяті на себе зобов'язання щодо припинення вогню.
Того самого дня окупанти зірвали евакуацію жителів Бучі та Гостомеля. Російські військові заблокували 50 автобусів із людьми під Києвом.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
Гуманітарні коридори по Україні намагаються організувати вже кілька днів, але Росія регулярно порушує режим припинення вогню. Зокрема окупанти двічі зривали евакуацію громадян із Маріуполя Донецької області.
Жителів міста Ірпінь в Київській області довелося евакуювати під ворожим обстрілом. Із міста вивезли 200 людей, проте внаслідок атак окупантів були загиблі.
Перша повноцінна евакуація успішно відбулася 8 березня в Сумах. Звідти до Полтави вивезли 5 тис. осіб, зокрема 1,1 тис. іноземних студентів.