Окупанти винесли з музею в Чорнобилі телевізори, а після себе залишили протерміновані консерви, тести на наркотичне сп'яніння та міни – ДСНС
"Музей-інсталяція у Чорнобилі, який російські орки не лишили без уваги на шляху до спроби втілення свого плану "взяти Київ за три дні". Проте не експонати їх цікавили. Ні історія, ні драми людей, які пережили ядерне пекло. Їх зацікавили лише телевізори, які вони покрали з музею", – ідеться у повідомленні.
У ДСНС зазначили, що музейні експонати залишилися неушкодженими.
Відступаючи, окупанти залишили топографічні карти, старі консерви, тести на наркотичне сп'яніння, а також вибухонебезпечні снаряди.
"Експозиція "збагатилася" речами, які залишилися після цих незваних "гостей": залишками продуктових наборів другої армії світу з терміном зберігання, що закінчився ще в листопаді минулого року, консервами, тестовими наборами для визначення рівня наркотичного сп'яніння (ми навіть не здивовані), мапами з позначками (звідки на Білорусь готувався напад) своїх наступальних дій, прапори, які вони планували повісити на наших будівлях і, звичайно, гранати, міни, боєприпаси", – розповіли рятувальники.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Першого дня вторгнення російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС у Київській області й узяли в заручники персонал. Військові РФ пройшли територією зони відчуження на важкій техніці, піднявши шар забрудненого ґрунту й пилу, спровокували погіршення радіаційної обстановки та зазнали впливу радіації, повідомляли в Національній академії наук України.
29 березня за підсумками переговорів української та російської делегацій у міноборони РФ заявили, що Росія "вирішила скоротити військову активність" на київському та чернігівському напрямках. 31 березня окупанти покинули територію ЧАЕС і місто-супутник Славутич.
Під час перебування на станції окупанти розграбували новітню лабораторію в Чорнобилі, знищили багаторічний архів, а перед тим, як покинути ЧАЕС, украли звідти комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, повідомляли у Держагентстві з питань управління зоною відчуження.
5 квітня Нацгвардія України взяла ЧАЕС під охорону.