Окупанти вивезли з Маріуполя картини Айвазовського та Куїнджі

Окупаційна армія вивезла з Маріуполя всі цінні експонати, які зберігали у двох музеях
Фото: depositphotos.com
Російська окупаційна армія вивезла з Маріуполя Донецької області всі цінні експонати, які зберігали у двох музеях краєзнавчому та художньому. Про це 27 квітня у Telegram повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

"У Маріуполі зберігалося сім оригінальних шедеврів, які, за попередньою інформацією, були передані окупантам директоркою Маріупольського краєзнавчого музею Наталією Капусниковою, яка знала точне місце таємного зберігання шедеврів та особисто передала все з рук у руки", – написав він.

За інформацією Андрющенка, ідеться про три картини Архипа Куїнджі – "Червоний захід сонця", "Осінь", "Ельбрус", картину Івана Айвазовського "Біля берегів Кавказу", картини Миколи Дубовського "Море" та "Ніч на Балтійському морі" тощо. Окупанти також вивезли з міста три унікальні ікони: Ісус Христос Вседержитель, Богоматір із немовлям, Іоанн Хреститель.

Радник мера Маріуполя зазначив, що Капусникова поширює неправдиву інформацію про нібито знищення музею полком "Азов" 15 березня.

"Керівник департаменту культури міськради Діана Трима саме 15 березня у другій половині дня була в обох музеях перед евакуацією і може засвідчити абсолютну брехню з боку Капусникової", – заявив Андрющенко.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь тривають із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Евакуацію мирних жителів із міста фактично заблоковано окупантами.

20 квітня українській владі вдалося домовитися про гуманітарний коридор із Маріуполя; він не спрацював так, як планували, але з міста змогло виїхати чотири автобуси з людьми.

21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими майже 120 тис. мирних мешканців. Зокрема, українські військовослужбовці та частина жителів Маріуполя перебувають у бомбосховищах заводу "Азовсталь", який штурмують окупанти.

23 квітня Зеленський пояснив, що деблокувати Маріуполь військовим шляхом поки що неможливо і командири захисників міста "прекрасно це розуміють".