Окупанти взяли в заручники батька мелітопольської журналістки – НСЖУ
Озброєні люди провели обшук у будинку та взяли в заручники 75-річного батька журналістки. Про це журналістка повідомила голову НСЖУ Сергія Томіленка.
"Вони справжні фашисти! Передають через знайомих у місті, що вимагають, аби журналістка особисто з’явилася до них і лише за цієї умови дадуть свободу моєму батьку, старому чоловіку, який нещодавно переніс інсульт. Під час обшуку перевернули все в будинку, у батьків вилучили телефони", – розповіла Залізецька.
У НСЖУ додали, що вона з міркувань безпеки якийсь час тому поїхала з Мелітополя.
Залізецька також повідомила Томіленка, що розмовляла з депутаткою міськради Мелітополя Запорізької області від Опозиційного блоку Галиною Данильченко, яка погодилася співпрацювати з російськими окупантами та оголосила себе "в.о. мера".
"Вона мені розповідала про те, яка кар'єра на мене чекає в Москві, що треба мирно співпрацювати", – наголосила журналістка.
НСЖУ вимагає відпустити на волю батька Залізецької.
Залізецька написала у Facebook, що її батька вивезли в невідомому напрямку.
"Вимогу передали мені через близьких. Вона одна – повернеться додому лише після того, як я прийду до них. Пояснення про те, що мене немає в місті, на окупантів не вплинули. Рідні намагаються дізнатися, де перебуває мій батько, але з ними ніхто не хоче говорити на цю тему", – наголосила вона.
Журналістка назвала дії росіян тероризмом.
"Узявши в заручники мого старого батька, вони намагаються домогтися співпраці або вимагатимуть зупинити роботу сайта", – вважає Залізецька.
Контекст:
Після масового вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, російські окупанти неодноразово викрадали представників ЗМІ.
Каховського журналіста Олега Батуріна російські військові утримували в полоні протягом восьми днів, після чого його випустили на волю. За словами Батуріна, його били, принижували, погрожували, сказавши, що вб'ють.
18 березня стало відомо, що журналістка hromadske Вікторія Рощина потрапила в полон до росіян. 22 березня окупанти відпустили її з полону, перед тим під тиском змусили Рощину знятися в пропагандистському відео.
За інформацією Львівського медіафоруму, окупанти за 20 днів війни вбили шістьох журналістів (серед них представники як українських медіа, так і іноземних), поранили ще вісьмох і взяли в полон одного.