Депутатка від Опозиційного блоку, яка оголосила себе "в.о. мера" Мелітополя, підписала собі смертний вирок – законний мер міста
"Я впевнений, що українська державність повернеться і суверенітет України знову переможе в місті Мелітополі, і їй не вдасться уникнути кримінального переслідування. А щоб їй уникнути кримінального переслідування, її позбавлять життя самі російські спецслужби. Вона це, я думаю, розуміє, але боїться сьогодні чесно в цьому зізнатися, тому я так оцінюю рішення Галини Вікторівни – це самогубство", – сказав Федоров.
Він розповів, що із 42 депутатів міськради співпрацювати з окупантами погодилися четверо, всі вони представляють партію "Опозиційний блок", яку, за словами мера, контролює колишній народний депутат, а зараз депутат Запорізької обласної ради Євген Балицький.
Федоров сказав, що у Мелітополі, як і у всій Україні, підтримка Російської Федерації "мізерна".
"Коли українці бачать, яким чином Російська Федерація розправляється з їхніми головними містами, з Харковом, з Волновахою, з Маріуполем, з кожним днем стає меншою і меншою підтримка Російської Федерації. Якщо раніше Російська Федерація декларувала так званий "русскій мір", то сьогодні миром і не пахне. Та сама ситуація в Мелітополі. Мелітопольці не перебувають у вакуумі, мелітопольці перебувають у демократичному суспільстві, і вони бачать усе, що відбувається. Вони бачать, із якими методами Росія прийшла до Мелітополя. Тому сьогодні немає підтримки Російської Федерації у місті", – сказав Федоров.
Після звільнення з полону політик приїхав до Києва, де перебував на момент запису інтерв'ю. Сьогодні він планує повернутися до Запорізької області.
"У мене була зустріч із президентом [Володимиром] Зеленським, після цього ми обговорили всю поточну ситуацію, перспективи розвитку ситуації, і вже завтра (18 березня. – "ГОРДОН") я буду на території Запорізької області. Є певний план дій, який я за дорученням президента маю виконувати", – розповів Федоров.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя. У місті неодноразово вже після входу російських військ проводили масові проукраїнські мітинги. Незважаючи на стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!"
11 березня група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру.
12 березня депутатка міськради Мелітополя Данильченко оголосила себе "в.о. мера" та закликала жителів не чинити опору окупантам (її вже повідомили про підозру в держзраді).
13 березня Мелітопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила звернення, в якому вказала, що місто є українською територією, і засудила колаборантів. Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до колаборантів, заявив, що вони підписують собі вирок.
16 березня глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Федорова вдалося звільнити з полону. В Офісі президента повідомили, що політика обміняли на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 року народження.
Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення і ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами і "з незрозумілим виконувачем обов'язків мера".