Окупований Донбас живе в недодержаві, із недоправами – Гармаш
Через те, що конфлікт на Донбасі затягнувся, люди там усе менше вірять, що Україна повернеться. Про це сказав журналіст, представник Донецької області в українській делегації на переговорах тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш.
Прибічників "русского мира" на окупованому Донбасі з часом більше не стає. Про це в інтерв'ю "Обозревателю" заявив журналіст, представник Донецької області в українській делегації на переговорах тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш.
На його думку, через те, що конфлікт на сході країни затягнувся, люди там усе менше вірять, що Україна повернеться.
"Разом із тим, вони й у Росію вже не вірять, розуміючи, що навряд чи Донбас стане її частиною. У них немає юридичної захищеності і можливості жити в нормальній державі, немає стабільності – це найважче", – сказав він.
За словами Гармаша, на окупованому Донбасі ходить російський рубль, але водночас залишається комендантська година і немає робочих місць. Незважаючи на те, що Росія визнала паспорти "ДНР" і "ЛНР", за ними не можна виїхати за кордон; у "республіканських" вишах скорочують кафедри і факультети, а їхні дипломи нічого не варті навіть у Росії, підкреслив він.
"Окупований Донбас живе в недодержаві, із недоправами. Люди це прекрасно розуміють. Вони хочуть стабільності, юридичної захищеності. Як би погано із цим не було в Україні, але в Україні це є. Тому прихильників "русского мира" на Донбасі більше не стає", – вважає Гармаш.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти та докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. На переговорах у Мінську присутні представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР".
9 червня 2020 року у склад української делегації у ТКГ ввели керівника міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадима Горана, лікаря Костянтина Лібстера, журналістів Гармаша і Дениса Казанського; вони представляють ОРДЛО від України.