Опалювальний сезон в Україні почнеться пізніше, ніж зазвичай, температура в будинках буде на 4°C нижчою за норму – голова "Нафтогазу"
Він зазначив, що температуру в приміщеннях буде встановлено на рівні 17–18°C, що приблизно на 4°C нижче за норму, і порадив запастися ковдрами й теплим одягом на випадок, якщо температура на вулиці впаде нижче ніж -10°C.
За словами Вітренка, опалювальний сезон цього року настане пізніше і закінчиться раніше, ніж зазвичай.
"Без [західної] фінансової підтримки нам не вистачатиме газу, а це означатиме, що у нас будуть дуже високі ризики виходу з ладу енергосистеми", – сказав голова "Нафтогазу".
Він повідомив, що Україні потрібно приблизно $10 млрд на імпорт газу. На думку Вітренка, союзники України розуміють цю необхідність, але він не може бути впевненим, що Україна отримає кошти, бо "дуже важко бути впевненим під час війни".
Він також зазначив, що поточні розрахунки можуть змінитися, якщо Росія атакуватиме важливу газову інфраструктуру України, електростанції чи об'єкти газовидобування. Значна частина газових родовищ України розташована в Харківській області, неподалік лінії фронту.
За словами Вітренка, на випадок атак Росії на газову інфраструктуру Україна готує аварійні комплекти, які можуть обслуговувати до 200 тис. осіб, включно з мобільними котельнями, мобільними тепловими пунктами та дизельними електрогенераторами.
"Якщо таке велике місто, як Київ чи Харків, [відріжуть], звісно, аварійних комплектів буде недостатньо, але в деяких невеликих містах ці аварійні набори матимуть значення", – сказав Вітренко, додавши, що все залежить від масштабу збитків.
Контекст:
7 червня в Україні створили штаб із підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, повідомляла пресслужба уряду. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що через війну та постійні російські обстріли інфраструктури збитки енергетичної системи вже "сягнули десятків мільярдів гривень".
Президент Володимир Зеленський говорив, що через агресію Росії це буде "найскладніша зима за всі роки незалежності".
Кабмін доручив "Нафтогазу" накопичити до початку опалювального сезону щонайменше 19 млрд м&³3; газу. У Мінрегіоні повідомляли про плани України накопичити до осінньо-зимового періоду 2,5 млн тонн вугілля.
17 серпня Шмигаль повідомив, що Україна в межах підготовки до опалювального сезону 2022/2023 накопичила 12,6 млрд м&³3; газу та 1,89 млн тонн вугілля. Області також надали комплексні плани оперативного реагування у кризових ситуаціях, які можуть виникнути під час проходження осінньо-зимового періоду.