"Не хочу заспокоювати та говорити, що все буде добре". Кличко порадив киянам готуватися до холодів та перебоїв з електрикою
На запитання про прогнози на цю зиму – чи вистачить Києву газу та електрики, до чого готуватися місту – Кличко пообіцяв, що влада столиці "зробить усе можливе і неможливе", що від неї залежить, щоб у будинках було тепло, але цього може виявитися недостатньо.
"Не хочу заспокоювати всіх і говорити, що все буде добре. Ми живемо в суворих реаліях і маємо прораховувати різні сценарії. Газ – відповідальність уряду, там нас запевнили, що газ для населення буде і що дорожчати він не буде. Це очікування. Але ми не відкидаємо, що можуть бути терористичні акти, атаки по газонасосних станціях", – сказав він.
За словами Кличка, влада враховує цей сценарій під час підготовки до зими – закупили генератори та паливо для них. Насамперед вони підуть у лікарні, дитячі садки та школи.
"Але прошу кожного підготувати теплий домашній одяг, теплі ковдри, тому що не відкидаємо, що температура в будинках буде на кілька градусів нижче за норму. Норма – 21 градус, а може бути 19 або 18", – зазначив він.
Також, наголосив Кличко, можливі перебої з електрикою.
"Якщо будуть перебої з електрикою, у нас є генератори. Якщо не буде опалення або не буде газу, у нас є запаси мазуту. Певний час ми зможемо функціонувати автономно. Але це досить короткий проміжок часу, який необхідний, щоб владнати проблему", – сказав мер.
Він також повідомив, що якщо в березні в Києві залишалося майже 1 млн киян, зараз, за даними мобільних операторів, у столиці приблизно 3 млн осіб. Майже 200 тис. із них, за інформацією київської влади, переселенці. Орієнтовно 1 млн киян ще не повернулися до міста.
Контекст:
7 червня в Україні створили штаб із підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, повідомляла пресслужба уряду. Штаб очолив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Завдання штабу – збалансування енергосистеми, ремонти та оперативне вирішення проблем. Цей опалювальний сезон влада назвала "найважчим в історії".
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що через війну, яку Росія розпочала в Україні, та постійні обстріли інфраструктури збитки енергетичної системи та енергетиків вже "сягнули десятків мільярдів гривень".
Президент України Володимир Зеленський анонсував ремонтну програму для ТЕС, ТЕЦ та котелень, зокрема для тих, що були пошкоджені або повністю розбиті ударами російських військ. Зеленський також підкреслив, що цього опалювального сезону Україна не продаватиме газ і вугілля за кордон.
4 серпня в Кабінеті Міністрів України повідомили, що країна готова до опалювального сезону приблизно на 60%. За даними Міненерго на 4 серпня, на складах ТЕС та ТЕЦ зберігається 1,83 млн тонн вугілля від запланованих 2,5 млн тонн, а до сховищ газу закачано понад 12 млрд м&³3; газу з необхідних 19 млрд м&³3;.