"Опинилися в оточенні". Під Бахмутом загинуло п'ятеро добровольців із Грузії
П'ятеро добровольців із Грузії, військовослужбовців 57-ї бригади ЗСУ, загинули 3 грудня у боях із російськими окупантами під Бахмутом Донецької області. Про це повідомило посольство України у Грузії.
Загинули громадяни Грузії Авто Руруа, Роланд Кварацхелія, Ромео Пічхая, Мераб Аладашвілі та Бадрі Маркелія.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі 3 грудня висловила у Facebook співчуття у зв'язку із загибеллю добровольців.
"Сьогодні в бою під Бахмутом загинуло п'ятеро грузинів. У ці важкі хвилини приношу свої співчуття сім'ям, друзям і родичам усіх грузинських бійців, які загинули в Україні", – написала вона.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив у Telegram, що група, в якій були бійці, потрапила в оточення. Їхнього командира поранили.
"Протягом останніх днів в оточенні під Бахмутом опинилася група воїнів, наших українців і грузинських добровольців із 57-ї бригади. Відомо про пораненого грузинського командира та п'ятьох загиблих грузинських бійців... Я дуже співчуваю нашим грузинським братам. І також дякую за те, що в ці дні ми б'ємося спільно", – написав Єрмак.
Доброволець Гоча Хорава повідомив, що загиблі приїхали в Україну й почали службу в 57-й бригаді у березні 2022 року. Про це він розповів 4 грудня в ефірі грузинського телеканала Mtavari.
За його словами, бій під Бахмутом, унаслідок якого загинули його співвітчизники, тривав 10 годин.
"Було багато [ворогів], і тому вони не впоралися, п'ятеро грузинів загинули… Ми обов'язково витягнемо хлопців. Зараз чекаємо на завдання. Деякі люди (кількості не назву) готові долучитися до українців, які очолюють операцію з повернення загиблих хлопців. Ми їх обов'язково витягнемо. Ситуація в Бахмуті дуже складна", – сказав грузинський боєць.
Контекст:
За інформацією порталу "Новости-Грузия", на боці України наразі воює до 1500 грузинських бійців. Частина жила в Україні, частина приїхала сюди після початку повномасштабної війни як добровольці. Станом на 4 грудня в боях на боці ЗСУ загинуло 33 грузинів.
У районі Бахмута зараз "найгарячіше, найболючіше", говорив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 3 грудня. Бахмутський напрямок наразі найкривавіший, найжорстокіший і найважчий, це "основна точка вирішення цієї війни", вважає спікер східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий.
Згідно з останніми даними Генштабу, бахмутський напрямок – один із двох на лінії фронту, де РФ ще наступає. 29 листопада Череватий говорив, що ЗСУ ведуть оборону в районі Бахмута в дуже важких умовах, але контролюють ситуацію.
За оцінкою американського Інституту дослідження війни, росіяни домоглися обмеженого просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але дуже повільними темпами та з великими втратами. Росія фальсифікує заяви про наступ у районі Бахмута, щоб зобразити свої успіхи щонайменше в одному секторі, вважають аналітики.
У британській розвідці зазначають, що у разі, якщо РФ зможе захопити місто, це матиме обмежену оперативну цінність, хоча може дати змогу Росії загрожувати більшим містам – Краматорську і Слов'янську.
Оборона Бахмута триває вже п'ять місяців, та ЗСУ можуть роками стримувати наступ окупантів на цьому напрямку, заявляв в інтерв'ю Суспільному військовий аналітик Том Купер 27 листопада.