Основні роботи з евакуації з територій, затоплених після підриву Каховської ГЕС, завершено. Люди почали повертатися – ДСНС
У Херсонській області підтопленими внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС залишається 818 будинків – на 25 менше, ніж добу тому. Про це 20 червня повідомив речник ДСНС Олександр Хорунжий на брифінгу в Military Media Center, який транслювало в YouTube Військове телебачення України.
Представник ДСНС уточнив, що на правому березі Дніпра станом на 20 червня підтоплено чотири населені пункти, на лівому березі Дніпра в Херсонській області, який тимчасово перебуває під російською окупацією, – 17.
Він додав, що рівень води й далі спадає. Станом на ранок вівторка, 20 червня, паводок у створі поста "Херсон" на Дніпрі був на рівні 31 см. За 19 червня рівень води впав на 17 см, від початку доби 20 червня – уже на 8 см.
Хорунжий повідомив, що й далі падає рівень води в Каховському водосховищі. Станом на ранок 20 червня у створі поста "Нікополь" у Дніпропетровській області він становив 7,73 м. У ДСНС зазначили, що подальші вимірювання на цьому посту неможливі, оскільки вода відійшла надто далеко від берегів.
"Основна робота щодо проведення евакуаційних заходів у Херсонській області проведена, люди потроху вже почали повертатися до власних будинків", – зазначив Хорунжий.
За словами спікера, усього від початку рятувальних робіт було евакуйовано 2783 особи, зокрема 309 дітей і 80 маломобільних людей. Також із зони затоплення було евакуйовано 284 тварини.
Хорунжий додав, що 401 особа дістала психологічну допомогу. На лінії екстрених викликів, за його даними, надійшло 1932 звернення, і фактично в кожному випадку людям надали допомогу. У рятувальних роботах і ліквідації наслідків катастрофи, додав спікер, брали участь приблизно 1400 фахівців і 136 одиниць техніки.
"Урятовано 716 осіб, у тому числі 30 дітей і 40 маломобільних осіб", – підсумували у ДСНС України.
У Миколаївській області вважають підтопленими чотири населені пункти, зазначив спікер ДСНС. Підтоплених будинків станом на 20 червня в них не залишилося, лише вісім прибудинкових городів. У Миколаївській області з початку робіт було евакуйовано 990 осіб, із них 167 дітей (зокрема 154 особи, із них семеро дітей – човнами за участю співробітників ДСНС).
Контекст:
6 червня війська РФ уночі підірвали Каховську ГЕС. В "Укргідроенерго" заявили, що станцію відновити неможливо. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків.
У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалили, заявляв президент України Володимир Зеленський. Було відомо щонайменше про вісьмох загиблих в Олешках.
За даними МВС станом на 19 червня, на підконтрольній Україні території загинуло 18 осіб, із них 14 – від затоплення, ще 31 вважають зниклою безвісти.
Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росіянами Каховської гідроелектростанції вже становить понад €1,5 млрд, заявляли в Херсонській ОВА 12 червня.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначав, що на затоплених після підриву Каховської ГЕС територіях щонайменше протягом трьох місяців не можна буде користуватися місцевою водою. Також він повідомив, що вода у Дніпрі нижче за підірвану Каховську ГЕС забруднена в тисячі разів більше за норму.