"Пахан ослаб". Подоляк розповів, що російська еліта думає про Путіна
"Давайте говорити про еліти, оскільки загальна частина населення в Росії досить примітивна, критичного мислення у них немає. Так ось, вони зараз думають про те, що пахан, яким є президент Російської Федерації, ослаб. Він уже не виконує тих функцій, які йому делегувалися, і не є представником еліт, щоб від їхнього імені вести переговори", – сказав він.
Подоляк пояснив, що Путіна боялися за кордоном, він легітимізував не завжди законні доходи еліт, забезпечував можливості купувати акції міжнародних компаній і майно за кордоном, інтегруватися у глобальну еліту, і цим був важливим для російської "верхівки". Тепер, за словами радника глави ОП, Путін усе делегітимізує, обнуляє їхні комунікації на Заході й можливості зберегти доходи.
"Еліта починає розуміти, що чим далі, тим більшу особисту ціну кожен із них буде платити – аж до тривалої юридичної відсидки й навіть до фізичного зникнення. Виникає питання: а навіщо їм платити за чужими боргами? Російські олігархи, великі й середні бізнесмени, роками накопичували певний обсяг дохідної частини для себе особисто і формували певні принципи життя своїх сімей. Навіщо їм сьогодні все це розмінювати на "хотілку" Путіна, який явно їх обдурив із точки зору очікувань від цієї війни", – заявив він.
На його думку, тому саме російські еліти просуватимуть і фінансуватимуть повалення Путіна, зокрема "партизанськими діями військового типу". Але зараз вони ще не готові до переворотів, вважає Подоляк. За його словами, вони досі думають, що Путін викрутиться із ситуації.
Контекст:
Низка аналітиків висловлює припущення, що військова поразка в Україні може привести до зміни влади в Росії. Оглядач сайта NV, ведучий "Радіо NV" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.
Путін здається "більш ізольованим, аніж будь-коли", він відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.
Путін не зможе скористатися своїм величезним багатством після того, як відійде від влади в Росії. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив український телеведучий Савік Шустер.
У Путіна в лютому 2022 року були всі можливості не починати вторгнення в Україну, заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні. "Він міг усе життя жити чудово, заробити ще $1 трлн для себе особисто і для своїх нащадків і правити Росією ще щонайменше 30 років. Усе в нього було в руках", – сказав він.
Російський опозиційний політик, колишній глава уряду Російської Федерації Михайло Касьянов припустив в інтерв'ю Гордону, що Путіну можуть запропонувати певні гарантії безпеки в обмін на те, що він піде із влади. На думку Касьянова, водночас ніхто не обговорюватиме з Путіним збереження його активів, а єдиною країною, яка може прийняти й захистити президента РФ, є Китай.