Парубій: З Путіним неможливо домовитися, його можна лише зупинити
Президент Росії Володимир Путін не визнає права на існування української державності. Про це 1 грудня під час Київського безпекового форуму заявив ексспікер Верховної Ради, нардеп від "Європейської солідарності" Андрій Парубій, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Він не визнає нашого права як нації називатися українцями. Коли він говорить у своїх виступах та статті, що ми один народ, що він має на увазі? Не те, що росіян не існує. Він має на увазі, що українців не існує. Якщо усвідомити наміри Путіна та російської еліти, напрошується простий висновок: з Путіним неможливо домовитися, його можна тільки зупинити. Путін розуміє тільки мову сили", – наголосив Парубій.
Він додав, що заява президента Володимира Зеленського про те, що лише прямий діалог із главою Кремля може дати результат, має абсурдний та безглуздий вигляд.
"Це або повна некомпетентність, або нерозуміння причин і мотивів Путіна. Це не просто помилка, це злочинна помилка, якщо Зеленський таким чином вестиме зовнішню політику України, шукатиме прямий діалог із Путіним", – вважає нардеп.
За його словами, Україна спільно з партнерами має послабити Росію через економічні санкції та політичний вплив.
"Я хочу нагадати як історик. Одного дня несподівано зникла царська Російська імперія. Швидко і несподівано. Ніхто не міг уявити. Одного дня вже за нашої пам'яті дуже швидко і несподівано зникло таке геополітичне утворення, як Радянський Союз. І Путін не вічний. І російська імперія у її теперішньому вигляді не вічна, нам просто треба тримати оборону", – зазначив політик.
Прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках Арсеній Яценюк заявив, що не згоден із висловлюванням, що ключ від миру в Україні лежить у Кремлі.
"Я категорично не погоджуюся із цією тезою. У руках Путіна не ключ до миру, у руках Путіна – автомат для війни. Автомат для війни проти України, автомат для війни проти Європи, автомат для війни проти всього демократичного та західного світу", – сказав експрем'єр.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.
За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи, зокрема 158 дітей.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців та 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня. 18 жовтня у ЗСУ поінформували, що з початку 2021-го в боях на Донбасі загинуло 55 українських військовослужбовців, 217 було поранено.