Пентагон планує проводити віртуальні тренування щодо поводження з американською технікою для українських військових
Кірбі зазначив, що зараз уже відбуваються заняття з поводження з американськими гаубицями, їх проходить два загони по 50 осіб, які, повернувшись в Україну, самі стануть інструкторами.
Також невелика група, менше ніж 20 українських військових, які вже мають навички роботи з радарами, навчаються поводитися з радіолокаційними системами, які передають США.
За словами Кірбі, тренування проводять "у трьох місцях за межами України", можливо, пізніше їх змінять або додадуть нові. Одне з них – на американській базі у Німеччині, інших не можна розкривати.
Він наголосив, що США поки що не мають наміру повертати американських інструкторів на територію України і проводити заняття там.
Водночас Пентагон розглядає можливість для деяких видів озброєння та техніки проводити віртуальні тренування, щоб інструктори могли навчати українських військових, які не покидають меж України.
Кірбі додав, що навчання проходять люди, "які вже знайомі з такими можливостями". "Наприклад, артилерія – чудовий приклад. Ми не беремо піхотинців і не вчимо їх користуватися нашими гаубицями, ми беремо невелику кількість артилеристів, бо системи їм знайомі. Їм не важко буде опанувати американську гаубицю", – пояснив він.
Контекст:
Після масштабного військового вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції. Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.
13 квітня президент України Володимир Зеленський у зверненні до союзників опублікував перелік озброєння, необхідного Україні для продовження війни з Росією. До нього увійшли бойова авіація, артилерійські комплекси та боєприпаси до них, реактивні системи залпового вогню, бронетехніка (зокрема танки), а також системи протиповітряної оборони.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну військова допомога США становить приблизно $3,7 млрд. 28 квітня Білий дім попросив у Конгресу ще $33 млрд на військову, гуманітарну та економічну допомогу Україні. У межах військової допомоги Україні хочуть надати більше артилерії, броньованих машин, протитанкових систем, зазначив президент США Джо Байден.
Окрім цього, американська сторона готує допомогу Україні за програмою ленд-ліз – в її межах США постачали союзників з антигітлерівської коаліції продовольством, нафтою та озброєнням під час Другої світової війни. Вона дає змогу значно прискорити і спростити бюрократичні процедури постачання.
Шість американських сенаторів із Демократичної та Республіканської партій США внесли законопроєкт про постачання Україні озброєння за ленд-лізом ще у січні 2022 року, на тлі нарощування російських військ біля кордону України.
Сенат США 6 квітня одностайно ухвалив закон про відродження програми ленд-лізу. Палата представників США схвалила законопроєкт S.3522 про ленд-ліз для України на засіданні 28 квітня. Тепер документ передадуть на підпис президенту США.