Пентагон вважає, що Росія випустила по Україні 10–12 гіперзвукових ракет

У середині березня РФ використала гіперзвукову зброю, вдаривши по заходу України
Фото: depositphotos.com

За час війни проти України Росія використала гіперзвукову зброю від 10 до 12 разів. Про це 10 травня розповів високопосадовець Пентагону, розшифрування брифінгу опубліковано на сайті міноборони США.

Співрозмовник каналу підкреслив, що поки що немає точного підрахунку, однак показник 10–12 ракет дуже близький до реальності.

Він не уточнив дати та місця запусків, але навів приклад влучання однієї з ракет типу "Кинджал" у будівлю на заході України. Щодо використання "Кинджалів" для недавніх обстрілів Одеси, то у США поки що не можуть підтвердити цю інформацію.

За словами офіційного представника США, Штати не бачили жодних ознак того, що Росія застосувала гіперзвукову зброю у цих ударах.

"Очевидно, що в минулому ми бачили, як вони використовували гіперзвукову зброю й завдавали ударів по будівлях, але в мене немає нічого, що вказувало б на те, що їх застосовували в Одесі", – сказав посадовець.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

У РФ стверджували, що 18 березня застосували гіперзвукові аеробалістичні ракети комплексу "Кинджал" під час атаки на підземний військовий склад боєприпасів в Івано-Франківській області.

Українські військові підтвердили завдання удару, проте тип ракети, якою вдарили росіяни, ще встановлюють.

Офіційні особи США підтвердили американському каналу CNN, що Росія запустила гіперзвукові ракети по Україні, що стало першим відомим застосуванням таких ракет у бойових діях.

Як зазначає CNN, гіперзвукові ракети переміщуються зі швидкістю 5 Махів (6 тис. км/год) або вище, тому їх складно виявити системам протиракетної оборони. Гіперзвукові ракети можуть рухатися набагато нижчою траєкторією, ніж балістичні з великою дугою, які легко виявити. Також вони здатні маневрувати й ухилятися від систем протиракетної оборони.

Застосування РФ гіперзвукової зброї в Україні підтвердив 21 березня президент США Джо Байден. Він сказав, що гіперзвукові ракети єдине, із чим вони можуть мати результат "з абсолютною впевненістю". Такі ракети, за словами президента США, особливо не відрізняються від інших ракет, "за винятком того, що їх практично неможливо зупинити".