Перед масованою атакою окупанти намагалися приспати пильність ЗСУ, удати, що "нічого не відбувається" – ОК "Південь"

Перед атакою РФ завела в пункти базування ракетоносії в Чорному морі, зараз на бойовому чергуванні залишається два кораблі із 16 "Калібрами", сказала Гуменюк
Фото: ЕРА (архів)
Унаслідок масованої ракетної атаки, яку РФ здійснила вночі 9 березня на півдні України, є влучання по об'єктах інфраструктури, але обійшлося без постраждалих. Про це глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк розповіла в ефірі національного телемарафону, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".

Вона розповіла, що, за попередніми даними, відомо про влучання по об'єктах критичної інфраструктури у чотирьох регіонах, розташованих у зоні відповідальності ОК "Південь" – Кіровоградській, Одеській, Вінницькій і Дніпропетровській областях. Постраждалих немає.

"Ми усвідомлювали, що, скоріш за все, ракетна атака буде спрямована на ці об'єкти і говорили, що маневри ворога спрямовані на присипання нашої пильності. Вони намагалися, завівши всі ракетоносії в пункти базування, зробити вигляд, що нічого не відбувається. Але наша ретельна робота по відстежуванню інформації змогла зорієнтувати нас на те, що така атака, скоріш за все, готується. І разом з активністю тактичної та стратегічної авіації було зафіксовано виведення ракетоносіїв. Зараз у Чорному морі продовжують перебувати два ракетоносії із 16 ракетами "Калібр". Тобто небезпека не минула, вона залишається", – додала Гуменюк.

Вона нагадала, що "не тільки масована атака може бути загрозою, можуть бути й точкові удари".

"Характерною ознакою цієї атаки стало те, що ворог розподілив її на хвилі, намагався відволікати систему ППО і Shahed на початку атак, потім були застосовані ракети різного типу: і Х-22, і Х-101, і Х-59 із повітряного базування і також були застосовані високоточні "Калібри", які, як правило, спрямовані на об’єкти критичної інфраструктури. За результатами роботи протиповітряної оборони в нашому регіоні, дев'ять ракет було збито над Миколаївщиною, над Одещиною – знищено шість ракет та один безпілотний літальний апарат оперативно-тактичного рівня, за допомогою якого ворог у паузі між ракетними хвилями намагався дорозвідувати, зібрати результати своїх влучань. Саме тому ми ще раз акцентуємо увагу: під час масованих ракетних атак не можна сповіщати ані про влучання, ані про роботу ППО. Ворог намагається знайти те, чим ми заважаємо йому нас атакувати", – розповіла речниця.

Ще дві ракети збили в Херсонській області, загалом у зоні відповідальності ОК "Південь" збили 19 повітряних цілей, додала Гуменюк.

Контекст:

У ніч на 9 березня в Україні оголошували повітряну тривогу. У низці регіонів повідомили про звуки вибухів.

У Львівській області загинуло четверо людей, розбір завалів триває. У Дніпропетровській області є загиблий і двоє постраждалих, пошкоджено енергетичну інфраструктуру і промислові підприємства. У Києві відомо про трьох поранених, також є приліт по об'єкту інфраструктури.

В Одеській області окупанти поцілили в об'єкт енергетичної інфраструктури, пошкоджено житлові будинки, потерпілих немає. По Харківській області окупанти завдали приблизно 15 ударів, вони атакували енергетичну інфраструктуру. У Житомирі росіяни влучили дронами-камікадзе в об'єкт енергетики, жертв немає. У Кіровоградській області під удар потрапив енергетичний об'єкт у Кропивницькому районі, обійшлося без жертв.

За інформацією Міненерго станом на 6.30, зафіксовано обстріли енергетичних об'єктів у Київській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській і Житомирській областях. Крім того, окупанти пошкодили останню лінію, яка живила Запорізьку АЕС.

За даними головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, РФ для атаки по Україні випустила 81 ракету, зокрема 25 ракет (X-22, "Кинджали" і С-300), які ЗСУ нічим збивати. Сили оборони збили 34 із 48 крилатих ракет, ще вісім керованих авіаракет Х-31П і Х-59 не досягли своїх цілей, поінформував він.