Переговори про евакуацію медиків та поранених з "Азовсталі" тривають – ОП

Завод "Азовсталь" останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові
Фото: ЕРА
Переговори про евакуацію медиків та поранених українських військовослужбовців із території заводу "Азовсталь" у Маріуполі тривають.

Про це координаторка дій із гуманітарних коридорів від Офісу президента Тетяна Ломакіна повідомила під час брифінгу в Києві, інформує "Медіацентр Україна".

"Зараз ведуться перемовини про важливий другий етап гуманітарної операції зі спасіння медичних працівників і поранених. Це близько 500 людей. І також про відкриття гуманітарних коридорів, яких потребують саме маріупольці", – сказала вона.

За даними Ломакіної, у Маріуполі залишається приблизно 100 тис. людей.

"Здебільшого це літні люди, жінки та діти", – сказала вона.

Під час першого етапу гуманітарної операції за підтримки ООН та Червоного Хреста з території "Азовсталі" вивезли приблизно 300 осіб, переважно це жінки та діти.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)  

Контекст:

Завод "Азовсталь" останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові. У бомбосховищах заводу були сотні людей, зокрема цивільних.

21 квітня президент РФ Володимир Путін публічно озвучував наказ міністру оборони РФ Сергієві Шойгу скасувати штурм промзони "Азовсталі", проте штурм продовжили.

2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону. Бої тривають досі.

7 травня завершили евакуацію з території заводу мирних громадян. Однак, усупереч гуманітарному праву, поранених так і не було евакуйовано. Заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар (позивний Калина) розповів, що там перебуває 600 поранених українських військових. 10 травня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що всього на заводі залишається понад 1 тис. українських військовослужбовців.

Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction – переміщення до третьої країни, яка гарантує, що до кінця війни вони не повернуться до України.

Проте Росія відмовилася від такої процедури, повідомила Верещук 11 травня. Україна, за її словами, запропонувала обміняти поранених українських військовослужбовців на полонених росіян.