Переговори України та РФ завершилися. Делегації їдуть до столиць для консультацій – Подоляк

Подоляк розповів про підсумки переговорів
Фото: president.gov.ua
Завершився перший раунд переговорів між Україною та Росією, які відбувалися у районі українсько-білоруського кордону. Про це за підсумками переговорів сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, трансляцію вело білоруське державне інформагентство БЕЛТА.

"Українська та російська делегації провели сьогодні перший раунд переговорів, основною метою яких було припинення вогню та бойових дій на території України. Сторони визначили низку пріоритетних тем, щодо яких назріли певні рішення. Заради того, щоб ці рішення одержали якісь можливості імплементації у логістичні рішення, сторони їдуть для консультацій у свої столиці. І сторони обговорили можливість найближчим часом проведення другого раунду переговорів, на яких ці теми матимуть конкретну практику розвитку", – сказав він.

Українська делегація прибула на переговори сьогодні вранці. У її складі, крім Подоляка, були голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, міністр оборони України Олексій Резніков, перший заступник голови делегації України у тристоронній контактній групі Андрій Костін, народний депутат від "Голосу" Рустем Умеров та заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

За даними ОПУ станом на 27 лютого, загальні втрати російських окупантів – приблизно 4,5 тис. осіб (1,5 тис. убитих та 3 тис. поранених). Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни. Офіційний представник міноборони РФ Ігор Конашенков 27 лютого заявив, що "є загиблі та поранені", але не уточнив їхньої кількості.

Протягом чотирьох днів війни, за даними МВС України, в Україні загинуло 352 мирні жителі, зокрема 14 дітей, поранення дістало понад 2 тис. людей.

Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли та вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків та деяких наближених до Путіна чиновників і їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна. Найближчими днями деякі російські банки від'єднають від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.