Петрулевич: Коли бачиш, яку техніку зараз тягне російська армія, починаєш вірити, що є бойові оленярі
Говорячи про корупцію в сучасній російській армії та спецслужбах, він зазначив, що "можна по-різному ставитися до СРСР", але спецслужби тоді доповідали членам політбюро реальну картину, навіть якщо ті не завжди її сприймали.
"За 20 років змінилася формація, усі крадуть, усі багаті люди. Коли співробітник спецслужби має яхти, будинки, тим паче за кордоном, чи буде він вірою і правдою служити своїй Вітчизні – я сумніваюся... Ви бачили фотографії Шойгу в його нагородах? Таке враження, що він почав воювати з Куликовської битви. Леонід Ілліч [Брежнєв] побачив би – заплакав, у нього сльоза б потекла", – заявив Петрулевич.
На запитання Гордона, чи правда, що Шойгу – оленяр, ексначальник управлінь СБУ зазначив, що бачив фото ймовірного військового квитка Шойгу з таким написом, але навіть не знав, що є така спеціальність.
"Хоча подивишся, яку техніку вони зараз тягнуть, – починаєш вірити, що є бойові оленярі", – зауважив Петрулевич.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
У 2015 році в соцмережах з'явилося фото російського військового квитка, який нібито знайшли на околицях Алеппо (Сирія), із зазначеною військовою спеціальністю "оленяр". Прізвища власника на фото не видно. Користувачі жартували, що його міг згубити Шойгу.
Як повідомляв "Апостроф", фото, зокрема, публікувала у Facebook дружина директора центру "Миротворець" Романа Зайцева Леся Зайцева з підписом: "Наші друзі із Сирії надіслали центру "Миротворець" знайдений на околицях Алеппо військовий квиток міністра оборони РФ Шойгу. Тепер треба оновити запис Кужугетовича на "Миротворці".
Литовське видання 15min зазначало, що повного й абсолютно достовірного переліку кодів військово-облікових спеціальностей у широкому доступі сьогодні немає, оскільки цю інформацію у РФ вважають секретною. Однак навіть якщо припустити, що спеціальність "оленяр" існує (підтверджень цього немає), Шойгу мав отримувати військовий квиток ще у СРСР (на фото документ пізнішого зразка, надрукований уже у РФ), і, найімовірніше, за фахом, пов'язаним з інженерною і будівельною роботою. Отже, фото може бути лише жартом або фейком.