"Під визнанням "ДНР" та "ЛНР" ми приховали плани розв'язання повномасштабної війни з нашим сусідом". Третій депутат Держдуми засудив війну з Україною

Мархаєв: На мій великий жаль, уся кампанія з визнання "ДНР" та "ЛНР" мала зовсім інший задум і план, який спочатку приховували
Фото: Вячеслав Мархаев / Facebook
Член Комуністичної партії Російської Федерації, депутат Держдуми від Республіки Бурятія В'ячеслав Мархаєв засудив війну з Україною. Про це він написав 27 лютого у Facebook.

"На мій великий жаль, уся кампанія з визнання "ДНР" та "ЛНР" мала зовсім інший задум і план, який спочатку приховували, і в підсумку ми опинилися у стані повномасштабного протистояння та війни між двома державами", – написав Мархаєв.

За словами депутата, у Росії "забракло і витримки, і політичної волі спробувати після визнання республік "ДНР" та "ЛНР" і далі відвойовувати свої позиції у мирний спосіб".

Водночас він заявив, що визнання так званих "ЛДНР" було "необхідним" для того, щоб "захистити їх від повного винищення".

Мархаєв засудив одночасно і керівництво Росії, і "політику подвійних стандартів Заходу".

"Я засуджую невиправдану стратегію Заходу, їхню політику подвійних стандартів, просування власних інтересів за допомогою зміни законної влади в небажаних їм країнах, захоплення нових територій під фальшивими гаслами захисту демократії. Засуджую і керівництво Росії, яке почало використовувати ті самі методи подвійних стандартів. Під егідою визнання "ДНР" та "ЛНР" ми приховали плани розв'язання повномасштабної війни з нашим найближчим сусідом", – написав він.

Український та російський народи Мархаєв назвав у своєму зверненні "дружніми", а війну – "вигідній третій стороні".

"Враховуючи справжнє становище і ситуацію, що виникає між Росією та Україною, я переконаний, що розвиток протистояння стає на руку третім сторонам. Кому ця війна вигідніша найбільше?! Переконаний, що ні народам Росії, ні народам України така війна не потрібна", – сказав депутат.

Мархаєв став третім депутатом Держдуми, який засудив війну з Україною. На другий день повномасштабного вторгнення Росії в Україну проти війни виступив ще один депутат від КПРФ Олег Смолін. Їхній однопартієць – Михайло Матвєєв – у ніч проти 26 лютого також засудив війну.

Контекст:

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

За даними Офісу президента України станом на 27 лютого, загальні втрати російських окупантів приблизно 4,5 тис. осіб (1,5 тис. убитих та 3 тис. поранених). Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни. Офіційний представник міноборони РФ Ігор Конашенков 27 лютого заявив, що "є загиблі та поранені", але не уточнив їхньої кількості.

За чотири дні війни, за даними МВС України, в Україні загинуло 352 мирні жителі, зокрема 14 дітей, поранення дістало 1684 особи.

Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли та вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків та групи близьких до Путіна чиновників і їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили внести до списку санкцій самого Путіна. Найближчими днями деякі російські банки буде від'єднано від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.