Підтримка РФ ПВК "Вагнер" у Бахмуті, схоже, скорочується – ЗМІ

Пригожин вважає, що йому бракує російської артилерійської підтримки, щоб компенсувати втрати, наголосили західні офіційні особи
Скріншот: Пресс-служба Пригожина / Telegram (ілюстративний)
Росія, схоже, скорочує підтримку найманців ПВК "Вагнер" у Бахмуті Донецької області.

Про це 8 березня повідомив CNN із посиланням на західних офіційних осіб.

За їхніми словами, скорочується і кількість вагнерівців.

Як зазначили офіційні особи, "частково розпач ПВК "Вагнер" і досить емоційний сплеск [засновника російської ПВК Євгена] Пригожина пов'язані з тим, що він вважає, що у нього не лише закінчуються людські ресурси, але тепер йому також бракує російської артилерійської підтримки, щоб компенсувати ці втрати".

Вони додали, що безповоротні втрати серед вагнерівців були "значно вищими", ніж у ЗС РФ.

На думку західних офіційних осіб, Бахмут ні для Росії, ні для України "не має жодного оперативно-стратегічного значення", проте візит президента Володимира Зеленського у грудні минулого року політизував ситуацію.

Контекст:

26 лютого Генеральний штаб Збройних сил України повідомляв, що "Вагнер" зазнає великих втрат під Бахмутом. У районі окупованої Горлівки Донецької області лише за один день було зібрано приблизно 200 тіл найманців.

6 березня Пригожин через пресслужбу повідомив, що ЗСУ створили сили, щоб розблокувати Бахмут. Він зазначив, що ПВК не заблокує Бахмута, якщо їй не дадуть боєприпасів, підкріплення та не прикриють флангів. "Якщо ні, то всім настане п...здець", – спрогнозував він.

На відео, опублікованому 5 березня, Пригожин висловив думку, що якщо найманцям ПВК "Вагнер" доведеться відступити від Бахмута, то ЗСУ зможуть вийти до кордонів РФ, а "можливо, і далі". "Увесь фронт посиплеться", – вважає засновник ПВК. За його словами, питання зі "снарядним голодом" у вагнерівців так і не вирішили.

В атаках на Бахмут ПВК "Вагнер" втратила найефективніші частини, написав в оперативному аналізі 6 березня американський Інститут вивчення війни (ISW).