Піонтковський: Макрон і Шольц бояться перемоги України. У новій структурі безпеки їм немає місця, тому їм потрібен путінський режим
"Нова структура колективної безпеки у Європі просто напрошується. Я переконаний, такий союз виникне після перемоги в Україні. Триває світова війна, а після кожної світової війни вся політична система трансформується в нові союзи. Структури безпеки визначають країни-переможниці. Після наполеонівських воєн це був Віденський конгрес, після Першої світової війни – Версальський договір, після Другої світової – Потсдамський договір. І звісно, у цьому союзі вирішальну роль відіграватимуть держави-переможниці. Тут головну роль, очевидно, відіграватимуть насамперед Україна, Великобританія та США", – заявив Піонтковський.
За його словами, Франція та Німеччина втратять своє місце в новій міжнародній структурі безпеки.
"Для мене було загадкою довгий час це прагнення [президента Франції Еммануеля] Макрона і [канцлера Німеччини Олафа] Шольца [вести переговори з Кремлем], але я зрозумів, вони не на [президента РФ Володимира] Путіна працюють зараз, а на себе. Ці дві країни не зацікавлені в перемозі України, вони бояться перемоги України. Вони чудово розуміють, що в новій структурі безпеки їм місця не буде, тому їм потрібен путінський режим. Вони його експлуатували", – наголосив політолог.
Він зазначив, що Париж і Берлін керувалися своїми інтересами, використовуючи контакти з Кремлем.
"Що таке Франція? Вона ганебно програла Другу світову війну і була призначена товаришем Йосипом Сталіним переможницею. Ця геніальна довгострокова операція Сталіна на покоління вперед завербувала всю французьку політичну еліту. У чому полягала роль Франції? Увесь час протиставляти себе Америці й загравати з Москвою, падаючи себе як посередника між Заходом і Кремлем. Німці – люди прагматичніші. Їхній інтерес із Кремлем був суто економічним. Вони були адвокатами Кремля на заході й отримували економічні бенефіти і як держава, і як окремі представники державної еліти. Можна кількох канцлерів згадати", – розповів Піонтковський.
За його словами, для нинішніх лідерів Франції та Німеччини "думка про перемогу України є абсолютно нестерпною".
"Вона закінчує з їхнім комфортним місцем у міжнародних відносинах як певних посередників [у переговорах] із Кремлем. Вони зараз працюють у зв'язці – Путін, Макрон, Шольц, [прем’єр-міністр Італії Маріо] Драгі і така дрібничка – [прем’єр-міністр Угорщини Віктор] Орбан", – повідомив Піонтковський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
У ЄС зараз 27 членів, у НАТО – 30. Курс на вступ до цих двох організацій закріплено в Конституції України, але після нападу РФ на Україну Київ заявляв про готовність обговорювати нейтральний статус, тобто невступ до Альянсу, в обмін на гарантії безпеки.
Президент України Володимир Зеленський після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну неодноразово критикував позицію Угорщини та стверджував, що вона підіграє Росії. Водночас глава держави наголошував, що "якщо це знадобиться Росії, Угорщина буде в тому самому стані, у якому [перебуває] Україна".
Очільники Франції, Німеччини та Італії – президент Еммануель Макрон, канцлер Олаф Шольц та прем'єр Маріо Драгі – розмовляли з президентом РФ Володимиром Путіним телефоном після нападу РФ, Макрон і Шольц – неодноразово. 26 травня після розмови з Путіним Драгі заявив, що "не побачив надії на мир" в Україні.