Піонтковський: Остін у зневажливому тоні фактично назвав набродом військового противника, чого американські військові лідери 70 років собі не дозволяли G

Піонтковський: Різку зміну тональності союзників для мене складно пояснити лише провалом у Вугледарі. Мені здається, що є ще додаткова інформація
Фото: sloboda.org
Російський політолог, який живе у США, публіцист Андрій Піонтковський припускає, що союзники України (зокрема США) змінили тональність риторики щодо Росії, оскільки мають розвідінформацію, не озвучену для публіки.

Про це він заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

За його спостереженням, у середині лютого британська й американська розвідки змінили тональність.

"Ще днів 10 тому нас попереджали: "Ось-ось буде великий наступ росіян". До того ж не просто, як ми звикли, трупами ув'язнених і "мобіків". Будуть масовані атаки механізованих колон. Називали цифру понад 1300 танків, 700–800 літаків. Бачили ми цю танкову атаку під Вугледаром. Це повне повторення полководницької "майстерності" російських генералів у перші дні війни. Вона провалилася, закінчилася катастрофою. [...] За кілька днів різко змінився тон заяв і західної розвідки, і західних лідерів. Вони в один голос попереджають нас, що, дійсно, на кордонах України росіяни зібрали практично весь свій військово-повітряний арсенал, 80% своїх літаків і готують психічну військово-повітряну атаку", сказав він.

Піонтковський вважає, що це не єдина зміна тональності союзників України.

"Вони ще звернули увагу, у якому новому, абсолютно зневажливому тоні відповідальні державні керівники... Той самий міністр [оборони США Ллойд] Остін заявив у Брюсселі на другий день "Рамштайну", що росіяни мобілізували сотні тисяч "мобіків", але ці сотні тисяч погано споряджено, озброєно й підготовлено. Фактично він назвав набродом головного військового противника, "другу армію у світі". Цього американські військові лідери протягом 70 років не дозволяли собі робити. У мене запитання: чому змінилася тональність? Що вони знають такого, чого ми не знаємо? Звісно, на них велике враження справила ця шалена танкова атака. Але в мене є серйозні підозри, що вони знають іще якісь дані. У них блискуча електронна розвідка", заявив політолог.

Він нагадав, як західні розвідки попереджали про плани РФ перед початком повномасштабного вторгнення й наголосив, що йдеться про роботу не агентурної, а електронної розвідки.

"То ось у мене запитання: що такого вони знають, поки що не відомого нам, що дало їм змогу різко змінити тональність заяв про перспективи російського наступу, про стан російської армії... У всіх військових експертів і в нас як політичних експертів складається загальна картина найближчих місяців війни. Березень – квітень – це бездоріжжя. Для обох сторін ускладнені активні наступальні дії. Отже, треба на вирішальний наступ української армії чекати на початку травня. Тим паче за всіма розрахунками той набір озброєнь, який уже підтверджено документами, надсилають. Ми бачили Bradley, до Європи привезені десантними кораблями. Усе це буде в повному масштабі до травня. І у травні треба, мабуть, очікувати наступу українських військ. А в росіян залишається вікно можливостей до кінця лютого. У цей час вони проводитимуть якийсь наступ, який, власне, вони проводять протягом двох місяців. Просування "мобіків" і в'язнів на 100–200 метрів, іноді якесь поселення беруть, як Соледар", продовжив Піонтковський.

Остін, відкриваючи 14 лютого у Брюсселі засідання контактної групи "Рамштайн", заявив, що Україна планує весняний контрнаступ і союзники мають надати їй максимальну допомогу в цьому, нагадав Піонтковський.

"І слідом за ним це повторять усі. І [генеральний секретар НАТО Єнс] Столтенберг щодня каже, що українці найближчим часом мають перейти в наступ. Цю різку зміну тональності союзників для мене складно пояснити лише провалом у Вугледарі. Мені здається, що є ще додаткова інформація. Можна лише вітати таку впевненість", – додав політолог.

Піонтковський: Путін у ситуації, коли невідомо, хто сильніше його ненавидить: 15% лібералів, які залишилися, чи 10% відвертих фашистів, котрі підтримують Пригожина. Читайте повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим та частину Донецької й Луганської областей.

У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів з північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.

Найінтенсивніші бої точаться цієї зими на сході України.