Піонтковський: У Пентагоні мріють, щоб уламок від російської бомби впав на територію НАТО. Тоді ніщо не зможе утримати їх від активізації 5-ї статті статуту НАТО
"Люди в Пентагоні – я чудово знаю їхні настрої, тому що спілкуюся тут із українськими військовими, які на постійній основі працюють з ними – просто чекають, мріють про те... Це, до речі, пояснює "сором'язливість" [президента Росії Володимира] Путіна... Мріють, щоб якийсь уламок від бомби впав на територію країни НАТО: Польщі чи Румунії", – заявив він.
Публіцист нагадав, що Москва погрожувала "бити по конвоях, щоб не допустити постачання українських військ" західним озброєнням.
"Уся Україна бачила демонстрацію конвою HIMARS – я нарахував 15 штук… Він у Румунії рухався, і показували по відео. То якщо тільки уламочок упаде, то вже ніякі джеки саллівани (ідеться про радника президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейка Саллівана та інших американських чиновників, які висловлюють офіційну позицію Білого дому. – "ГОРДОН") не зможуть утримати Пентагон від того, щоб активізувати п'яту статтю з усіма наслідками", – вважає Піонтковський.
Піонтковський: Путіну дуже прямо, доступною мовою пояснили, що у разі використання тактичної ядерної зброї його просто вб'ють. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Стаття 5 Вашингтонського договору вказує, що якщо одна держава – член НАТО стає жертвою збройного нападу, всі інші держави – члени Альянсу вважатимуть це нападом на всі країни НАТО і відреагують на нього.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг ще 5 березня попередив, що напад Росії на лінії постачання країн-союзників, які підтримують Україну зброєю та боєприпасами, може вважатися нападом на Альянс і "приведе до спрацювання 5-ї статті".
Водночас Столтенберг неодноразово наголошував на тому, що НАТО всіляко підтримує Україну, але не бере і не братиме безпосередньої участі у війні, яку розпочала Росія.
Байден та інші високопосадовці США також неодноразово заявляли, що американські військовослужбовці не брали участі і не братимуть участі в конфлікті з російськими військами в Україні. Влада Сполучених Штатів озвучила цю позицію ще до початку повномасштабного російського вторгнення і дотримується її досі.