Після обміну полоненими в РФ "знайшли" 12 українців, про яких не було інформації – коордштаб
Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими встановив факт перебування в полоні ще 12 українців, про яких на той час не було інформації. Про це журналістам повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко, його 11 квітня цитує hromadske.
Яценко розповів, що після минулого обміну полоненими з країною-агресором Росією працювали спеціальні команди коордштабу, які опитували звільнених із полону. Завдяки цьому вдалося знайти в полоні ще 12 людей.
"Ми сподіваємося, після цього обміну, після роботи, яку буде проводити команда координаційного штабу, будуть знайдені ті, хто ще вважаються не підтвердженими в полоні", – наголосив він.
Контекст:
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що верифіковано приблизно 1,8 тис. громадян України, які перебувають у російському полоні. Інтерв'ю опублікували 3 січня 2026 року.
За повідомленням Лубінця, 5 й 6 березня додому повернулося 500 українських оборонців. Від початку повномасштабного вторгнення звільнили 6922 українців.
11 квітня відбувся "великодній" обмін полоненими. В Україну вдалося повернути 175 військових і семеро цивільних.