Після перемоги Маріуполь перетвориться на перлину України – директорка швейної фабрики

Російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню
Фото: Юлия Гершун / Facebook
Маріуполь після перемоги України буде обов'язково заново відбудований разом з усіма великими підприємствами, заявила Інна Нефьодова, директорка швейної фабрики "Маріта", яка входить до групи "Метінвест", в ефірі всеукраїнського телемарафону на телеканалі "Україна 24".

“Ситуація у місті важка, але ми не сумніваємося у перемозі. За тиждень до початку в Маріуполь приїжджали Рінат Ахметов і Вадим Новинський, ми планували розвиток міста. Я впевнена, що після перемоги Рінат Ахметов зробить усе, щоб перетворити Маріуполь на перлину України. Ми всі повернемося, щоб відновлювати наше улюблене місто”, – розповіла вона.

Директорка фабрики наголосила, що теплий одяг, який фабрика пошила до війни, став у нагоді жителям у бомбосховищах металургійних підприємств групи "Метінвест".

"У цих бомбосховищах жили не лише працівники "Метінвесту", а й місцеві жителі. Ми одягали всіх людей у ці утеплені костюми. Організували харчування на фабриці, готували на вогнищах. Тобто люди були одягнені, взуті та нагодовані", – зазначила Нефьодова.

Війна Росії проти України. Головне

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться від початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. За оцінками влади, у місті залишилося приблизно 350 тис. осіб.

Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами. За оцінкою міськради, у середньому на добу на місто скидають від 50 до 100 авіабомб.

За офіційними даними, за час російської агресії в Маріуполі загинуло 2357 жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що в місті вже могло померти приблизно 20 тис. людей. Андрющенко також розповів, що орієнтовно 80% житлового фонду Маріуполя є непридатними для проживання.

Майже три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Цього тижня з Маріуполя вдалося виїхати кільком десяткам тисяч жителів власними автомобілями.