Після вторгнення Росії Україну покинуло 150 тис. біженців – ООН
"Біженці перебралися до сусідніх країн, половина з них – у Польщу, багато – в Угорщину, Молдову, Румунію та інші країни", – написав він.
Переміщення населення всередині України теж зростає, але воєнна ситуація ускладнює оцінювання їхньої кількості, додав Гранді.
Представниця управління верховного комісара ООН у справах біженців Джун-ах Гедіні-Вільямс сказала Associated Press, що всередині країни було переміщено щонайменше 100 тис. осіб, "але, ймовірно, набагато більше".
Організація прогнозує, що у разі подальшого погіршення ситуації кількість біженців з України зросте до 5 млн осіб.
Зараз за кордон випускають лише дітей, жінок та людей похилого віку. На час воєнного стану Україна заборонила виїзд чоловікам від 18 до 60 років.
У прикордонних пунктах пропуску на західному кордоні України утворилися багатокілометрові черги. Як зазначила Державна прикордонна служба України, незважаючи на збільшення кількості персоналу, ситуація із чергами погіршується, оскільки зростає кількість охочих виїхати за кордон.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та Сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.
Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан по всій країні, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.
Ворог, як наголосив Зеленський, зазнає серйозних утрат. За даними Офісу президента та Генштабу станом на ранок 26 лютого, протягом перших двох діб було вбито 3,5 тис. окупантів, знищено 14 російських літаків, вісім вертольотів, 102 танки, 536 бойових броньованих машин, 15 гармат та один ЗРК "Бук". Міноборони РФ про втрати не звітує.
Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли та вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків та низки близьких до Путіна чиновників і їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна.