Побудова в Україні децентралізованої енергосистеми зробить її менш уразливою до атак Росії – Шмигаль
Про це 3 січня на першому засіданні уряду в новому році заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Відеозапис вступної промови глави Кабміну опубліковано на його сторінці у Facebook.
"Актуальними залишаються плани щодо декарбонізації енергетики та "зеленої" трансформації. Війна зробила ці виклики ще більш нагальними. Будемо активніше використовувати потенціал відновлюваної енергетики: сонячної, вітрової, гідрогенерації, водневих технологій", – сказав Шмигаль.
За його словами, масовані атаки Росії штовхають Україну до корінної реформи – побудови децентралізованої енергосистеми.
"Тоді вона буде менш уразливою до ворожих нападів. Ідеться про створення мініелектростанцій і малих об’єктів генерації, імплементованих у наявну енергосистему", – зазначив прем'єр.
Крім того, як наголосив Шмигаль, Україна й далі інвестуватиме у збільшення власного видобутку газу, щоб забезпечити в цьому питанні повну енергетичну незалежність.
Контекст:
Росія з жовтня 2022 року здійснила низку масованих атак на українську енергетику. Загалом українська енергосистема зазнала вже 11 хвиль масованих ракетних і 14 безпілотних атак, повідомили в "Укренерго" 2 січня. У країні стали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони тривали кілька діб.
За даними уряду, фактично 50% енергосистеми пошкоджено чи зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції й більшість ГЕС.
Президент РФ Володимир Путін визнав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури України.
Президент Володимир Зеленський заявляв 28 грудня, що Україна хоче створити децентралізовану енергосистему, якої не зруйнують ракетні удари.