Подоляк: Бажаєте переговорів? Сформуйте суд і вимагайте видачі російських воєнних злочинців

Подоляк: Менше фантазій – більше реалій
Фото: Михайло Подоляк / Telegram

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 9 жовтня опублікував у Twitter вимоги, після виконання яких українська сторона погодиться розглянути варіант проведення переговорів із РФ.

"Питання до "миротворців". Бажаєте переговорів? Алгоритм простий:

1. Перегляньте фото/відео масових поховань.

2. Запропонуйте Кремлю негайно вивести армію із суверенної території України.

3. Сформуйте суд і вимагайте видачі російських воєнних злочинців.

Менше фантазій – більше реалій", – наголосив Подоляк.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну у Кремлі неодноразово вимагали капітуляції і прийняття умов РФ. Президент Росії Володимир Путін заявляв 7 липня, що РФ "серйозно поки нічого не починала" у війні проти України, але водночас не відмовляється від мирних переговорів.

У липні президент України Володимир Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за час війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".

30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкидаючи варіант, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.

4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення РНБО, в якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".

6 жовтня голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко закликала до переговорів делегацію Верховної Ради України, яка перебуває на саміті глав парламентів країн G20 у Джакарті (Індонезія). Водночас Матвієнко повторила низку пропагандистських тез: про "зовнішнє управління" в Україні, яке заважає дійти консенсусу, а також про те, що НАТО "бомбив Югославію, вторгся в Ірак і Лівію".

Віцеспікерка Верховної Ради України, глава української делегації у Джакарті Олена Кондратюк відкинула пропозиції Матвієнко.