Подоляк назвав Пєскова "людиною-папугою" і запропонував йому "не допустити НАТО" у Фінляндію

Подоляк: Хочемо бути в НАТО будемо. Хочемо бути у Євросоюзі будемо. Не хочемо бути в СНД – не будемо
Фото: president.gov.ua
Спікер Кремля Дмитро Пєсков, нарівні з іншими високопоставленими російськими політиками, не говорить нічого осмисленого, а лише повторює одне й те саме, як папуга, заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю "24 каналу", яке опублікували 20 квітня.

Представник країни-агресора Пєсков 20 квітня заявив журналістам, що "недопущення України в НАТО" залишається однією із цілей війни РФ проти України, яку російські посадовці називають "спецоперацією", повідомило "РБК".

Ведуча попросила Подоляка прокоментувати це.

"Пєсков щось сказав... Пєсков не є генератором інтелектуальних сенсів, це людина-папуга. Людина, яка постійно щось повторює. От вона після 14 місяців війни повторює: "Мы не допустим НАТО". Дружочок, іди не допусти НАТО у Фінляндію на 1270 км [спільного кордону]", – сказав Подоляк.

Він наголосив, що Пєсков, так само як і глава МЗС РФ Сергій Лавров, і заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, люди, які "нічого не генерують", і протягом 14 місяців повномасштабного вторгнення "несуть класичну російську галіматью".

Подоляк зазначив, що до вторгнення в Україну ці слова впливали на свідомість представників багатьох політичних еліт інших країн. Тепер же, зазначає він, "суб'єктність України набагато вища, ніж у Росії", а заяви російських політиків потрібні лише для того, щоб демонструвати західним партнерам, наскільки в Росії нереалістично дивляться на те, що відбувається, не йдуть на компроміси і не розуміють наслідків своїх дій.

"Хочемо бути в НАТО – будемо. Хочемо бути у Євросоюзі – будемо. Не хочемо бути в СНД – не будемо. Це може бути ще одним важливим підсумком цієї війни: Росія має зрозуміти, що вона може давати поради тільки на внутрішньому ринку, одне одному... Росія має зрозуміти, що суверенність – це суверенність", – підсумував Подоляк.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксовано у Конституції України.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.

30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і в цьому їй допомагають члени Альянсу.