Подоляк вважає, що бойові дії відбуватимуться і на території Росії через інтенсивність війни, яку РФ "запропонувала світу"
Про це він заявив у інтерв'ю "Радіо Свобода", відповідаючи на запитання про емоційний стан росіян після вибухів та пожеж на складах пального та знищення крейсера "Москва".
На думку Подоляка, такі події, "безумовно, впливають" на росіян.
"Вони можуть злитися на нас, можуть не злитися. Нам немає різниці. У нас є свої чіткі плани. Ми сьогодні не можемо з ними домовитися по цілій низці питань і не домовимося поки що. Що стосується того, як повпливав на них початок знищення складів, баз ПММ або того ж крейсера "Москва" – це ж зрозуміло, що інтенсивність бойових дій, яку вони запропонували світу – вони ж напали на країну, не розпочали якусь маленьку спецоперацію в окремому регіоні, так? Вони атакують нам практично всі міста, вбивають цивільних людей у будь-якому місті України, зокрема на заход", – сказав Подоляк.
Росія десятками ракет бомбардує цивільну інфраструктуру, наголосив він.
"Вони бомбардують десятками ракет цивільну інфраструктуру. Вони це роблять. Вони ж, звісно, хотіли сидіти собі в ресторанчиках, там, вести філософські розмови про те, "что та Украина, мы их сейчас быстро унизим, мы этих укров будем пачками убивать". Вони ж вважали, що це буде так: така війна для них, проксі-війна "где-то там происходит, а мы здесь сидим: шампанское, икра и так далее – рассуждаем, ходим в гости, тусуемся в ночных клубах". У Москві головне ж попонтитися. Але інтенсивність бойових дій, яку сьогодні демонструє Російська Федерація, однозначно перенесе, у тому числі, бойові дії на територію РФ. Адже це зрозуміло. І неважливо, хто там буде воювати. Можливо, вони там провокації свої створюватимуть, можливо, вони будуть підриватися..." – сказав радник глави ОП.
Він зазначив, що у РФ багато груп, які конфліктують між собою, і зараз вони бачать, "як падає вся інфраструктура влади, бо вона є неефективною".
"Безумовно, це створює в них панічні настрої. Безумовно, далі кількість подібних ексцесів буде накопичуватися. І не тільки у прикордонних районах та областях з Україною, а по всій країні. Безумовно, такі ексцеси на базах ПММ на складах зі зброєю будуть тільки збільшуватися. Навіть якщо Україна не буде до цього дотична, безумовно, ми з інтересом за цим будемо дивитися, спостерігати, як падає "велика і потужна" російська вертикаль влади", – додав він.
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України".
29 березня під Бєлгородом сталися вибухи на складі з боєприпасами. Джерела "РИА Новости" заявили, що внаслідок інциденту постраждали четверо силовиків, а причиною вибухів став "людський фактор".
1 квітня в Бєлгороді сталася пожежа на нафтобазі, яка належить "Роснефти". Жителів кількох вулиць евакуювали. Місцева влада заявляла, що пожежа почалася "внаслідок авіаудару з двох вертольотів Збройних сил України, які зайшли на територію Росії на низькій висоті". Міністерство оборони України та глава МЗС Дмитро Кулеба не підтвердили й не спростували інформації про причетність України. Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович підкреслив, що вся відповідальність за те, що відбувається на території РФ, на її керівництві – до нього й усі запитання.
У ніч на 25 квітня у Фокінському районі Брянська, розташованого неподалік кордону з Україною, сталася пожежа на території нафтобази, а за кілька хвилин спалахнуло сховище паливно-мастильних матеріалів у одній із військових частин. Місцеві жителі кажуть, що перед пожежею були вибухи.
Подоляк пов'язав те, що відбувається у Брянську, Бєлгороді та Чорному морі, з кармою за вбивства українських дітей.
26 квітня міністр збройних сил Великобританії Джеймс Гіппі заявив, що Україна "цілком легітимно" може атакувати об'єкти в Росії. Того ж дня прем'єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон підтримав позицію міністра. "На українців нападають із російської території. Вони мають право захищатися й оборонятися", – сказав Джонсон.