Політолог Романенко назвав українські компанії, які й далі працюють у Росії

Юрій Романенко: Фокус уваги був на європейцях та американцях, але є чимало українських компаній, які й далі заробляють на ринку агресора і сплачують там податки

Фото: Yuriy Romanenko / Facebook

Сьогодні три місяці від дня початку широкомасштабної війни з Росією, багато міжнародних компаній пішли з російського і білоруського ринків через тиск світової громадськості та репутаційні ризики, але частина українських компаній і далі працює в цих країнах, написав у своєму Facebook політолог, шеф-редактор інформаційно-аналітичного порталу "Хвиля", співзасновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко.

"Фокус уваги був на європейцях та американцях, але є чимало українських компаній, які й далі заробляють на ринку агресора і сплачують там податки. Хто "відзначився":

  • Parimatch – компанія відкрито далі працює в Білорусі, яка відіграє головну роль в агресії Росії проти України. У Росії ліцензію нібито відкликали, але всі контракти збережено. Очевидно, усе непрозоро. 
  • "Конті" – кондитерська компанія. Компанія володіє кондитерською фабрикою в Курській області "Конти-Рус". Продукцію бренда реалізовують на території Росії.
  • Загальний улюбленець Roshen – продукція доступна в магазинах Білорусі та Росії. Про що свідчать світлини очевидців.
  • Make UP – косметична компанія, яка продовжує роботу в Росії. Вакансії доступні на вебсайтах пошуку роботи. Однак сайт тимчасово недоступний.
  • Компанії "Хортиця" та "Оболонь" публічно заявили, що відкликають свої бренди і з російського ринку. Однак і пиво "Оболонь", і горілка "Хортиця", як і раніше, доступні в магазинах Auchan, "Перекресток" та інших торговельних мережах РФ", – написав Романенко.

Він опублікував інфографіку Київської школи економіки зі статистикою виходу компаній світу з Росії, а також закликав своїх підписників доповнювати список українських компаній, які працюють у Росії та Білорусі.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після початку військового вторгнення Росії в Україну, яке сталося 24 лютого, із країни-агресора почали виходити міжнародні компанії. За підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету, із РФ уже пішло майже 1 тис. компаній.

Про зупинення роботи в Росії заявили платіжні системи PayPal, Visa та MasterCard. Із ринку пішли ритейлери IKEA і Jysk. Apple та Microsoft зупинили продаж продукції. Припинено прокат фільмів найбільших голлівудських кіностудій, масово зачиняють магазини модних брендів.

Про тимчасове закриття своїх ресторанів оголосив KFC, остаточно вирішив піти McDonald's. Корпорація Nestle припиняє роботу брендів KitKat і Nesquik. Зупинила роботу у країні-агресорі Coca-Cola, а PepsiCo вирішила припинити там продаж своєї газованої води.

Водночас деякі великі мережі продовжують роботу в Росії. Зокрема, припиняти бізнес у РФ відмовилася мережа будівельних магазинів Leroy Merlin. Мережа супермаркетів Auchan ("Ашан") до останнього відмовлялася йти із РФ, але 5 квітня ухвалила рішення згорнути інвестиції і припинити постачання до РФ.