Поліція припинила охороняти маєток Медведчука в Пущі-Водиці
"Відповідно до укладеного раніше договору, наші співробітники дійсно здійснювали охорону публічної безпеки та порядку на території об'єкта в Пущі-Водиці. Втім, поліція охорони в односторонньому порядку розірвала договір і припинила надавати передбачені ним послуги, починаючи з 00.00 27 жовтня 2022 року", – сказав він.
Про причини розірвання договору Парфенюк не говорив. За інформацією "Української правди", поліція покинула територію маєтку в ніч проти 27 жовтня.
26 жовтня вийшла стаття "Української правди" про те, що Медведчук намагається повернути контроль над цим маєтком. За інформацією видання, 3 жовтня вперше з початку вторгнення РФ в Україну на територію біля будинку Медведчука в Пущі-Водиці приїхали юристи компанії його дружини Оксани Марченко та викликали поліцейських, заявивши про своє право на власність.
Джерела видання заявили, що на території постійно чергує поліція охорони, хоча із середини березня маєток охороняла громадська організація "НПУ Межигір'я" – у межах домовленості з Офісом генпрокурора щодо збереження майна на час слідчих дій.
"Там натурально пост поліції охорони. Тобто хтось уклав договір на охорону об'єкта і оплачує це", – розповів журналіст "Української правди" Михайло Ткач.
Маєток Медведчука в Пущі-Водиці фігурував у публікаціях ЗМІ. У ньому виявили цінні речі (зокрема, так зване шубосховище), а на території – "золотий вагон", який подарувала Медведчуку дружина.
Контекст:
Медведчук в Україні фігурує у кількох кримінальних провадженнях. У жовтні 2021 року його повідомили про підозру в держзраді й підтримці тероризму. Кримінальне провадження стосується незаконного постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей на підконтрольну уряду територію України у 2014–2015 роках.
Медведчук перебував під домашнім арештом, йому було заборонено покидати житло в Києві. 26 лютого 2022 року, за два дні після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, поліцейські не застали політика вдома, після чого його оголосили в державний, міждержавний та міжнародний розшук.
12 квітня стало відомо, що СБУ затримала Медведчука. Нардеп переховувався 48 днів, його затримали, коли він спробував покинути межі України, сказав президент України Володимир Зеленський. Охоронець Медведчука на опублікованому СБУ відео розповів, що політик утік ще вночі 23 лютого, весь цей час переховувався в Києві й хотів за допомогою ФСБ виїхати до Росії через Придністров'я.
16 квітня суд відправив Медведчука під арешт без призначення застави. Запобіжний захід йому кілька разів продовжували, востаннє – до 14 листопада. 2 червня ДБР завершило досудове розслідування стосовно Медведчука.
21 вересня Україна та Росія провели наймасштабніший з моменту початку вторгнення РФ обмін полоненими. З полону звільнили 215 військовослужбовців, які захищали Україну. Росії передали 55 російських військових та Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників.
Політик "пройшов усі слідчі дії", передбачені законодавством, Україна отримала від Медведчука "все, що необхідно" для встановлення правди в межах кримінальних проваджень, сказав Зеленський. "Віддати Медведчука за справжніх воїнів не шкода", – наголосив президент.