Політтехнолог Шейтельман: Я страшенно розчарований у російському народові, до початку повномасштабної війни я думав про нього краще G

Росіяни поповнюють окупаційну армію і не бунтують. Це засмучує Шейтельмана
Фото: EPA

Ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні, розчарований тим, що в Росії під час першої хвилі мобілізації не було серйозних протестів. Не прогнозує він їх і під час другої хвилі, яка, імовірно, розпочнеться взимку 2023 року. Таку думку він висловив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Ось попереду, як кажуть, мобілізація велика: 500 тис., кажуть, призвуть під рушницю. Як ви вважаєте... Припустімо, вони це зроблять. Чи не викличе це в Росії цього разу хоч якихось потрясінь? Усе-таки пів мільйона мужиків забирають не те що з народного господарства, а від сімей. І бурятами, якутами вже не відбудешся, і дагестанцями. Треба вже Москву і Пітер забирати", – поцікавився Гордон.

Політтехнолог засумнівався, що російська влада призве пів мільйона новобранців.

"Узяти призвати 500 [тис.] – це означає влаштувати логістичний такий затор страшний, нерозв'язний. Тому я думаю, що йтиметься знову про якісь схожі [на першу мобілізацію] цифри. Це перше. Друге: ось ви кажете, чи підніметься натовп? Я чув багатьох людей, які перед першою мобілізацією говорили: "Мобілізації не буде, бо якщо її провести, то далі..." – пригадує він.

Політтехнолог згадує, що "оптимісти", які пророкували мобілізації невдачу, перераховували й імовірні "потрясіння", і багато інших проблем, які могли б призвести до її зірвання або скасування.

"Я дуже обережно говорив, що я не вірю. Уже не вірю, уже все, уже пізно: раніше треба було. Росіянам, у сенсі. Тікати будуть, а бунтувати не будуть. Я розчарований жахливо в російському народові. Я просто думав про нього краще до початку повномасштабної війни. Просто про народ, який там сидить. Тому я думаю, що ні поки [не буде потрясінь]. Поки, я думаю, заберуть ще 300 [тис. мобілізованих в армію]. Так, знову втече той самий мільйон. Тому що вони вже повернулися: вони не втекли назавжди", – сказав Шейтельман.

Політтехнолог Шейтельман: Кажуть, Путін хворіє. Я не вірю, що він помре, бо, якщо треба, органи пересадять. Але йому дуже зле, це видно. Повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

21 вересня 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися у лютому в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення.

7 грудня президент РФ заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". Він уточнив, що 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. скеровано в зону бойових дій в Україні.

За даними міністра оборони України Олексія Резнікова, у січні в Росії планують оголосити воєнний стан, закрити кордони для чоловіків і розпочати нову хвилю мобілізації. За словами Резнікова, кордон закриють і в Білорусі. 11 січня військова розвідка України повідомила, що з 9 січня у Росії обмежили виїзд із країни військовозобов'язаних, у Кремлі цю заяву назвали "інформаційною диверсією".

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький повідомив, що Росія планує оголосити нову хвилю мобілізації 15 січня, а навесні й улітку використовувати мобілізованих у наступальних операціях.

Російський політолог Валерій Соловей стверджує, що в межах другого етапу в РФ планують мобілізувати до 2 млн осіб. За оцінкою українського військового експерта, полковника запасу Олега Жданова, мобілізаційний ресурс Росії становить 17 млн осіб.