"Полювання" на ППО NASAMS – "астрономічне" для окупантів завдання – головний редактор Defense Express

Надані Україні системи NASAMS окупантам буде важко виявити та ще важче – вразити, вважає експерт
Фото: EPA

Завдання зі знищення зенітно-ракетних комплексів NASAMS, котрі передають Україні країни-партнери, яке російське військове керівництво ставить перед окупантами, – астрономічної складності. Про це в ефірі "Еспресо" 19 липня заявив головний редактор українського військового порталу Defense Express Олег Катков.

"Так зване полювання на NASAMS – одне з найскладніших завдань, яке можна поставити", – вважає він.

Катков стверджує, що засоби космічної або авіаційної розвідки "бачать" цю установку як звичайну вантажівку.

"Це не спеціалізоване шасі. Воно реально згори виглядає як звичайна військова вантажівка. Виявити та ідентифікувати її – це вже астрономічне (астрономічної складності. "ГОРДОН") завдання", – пояснив він.

Окрім того, за словами Каткова, ЗРК NASAMS постійно переміщуються, що ще більше ускладнює завдання російській розвідці щодо їхнього відстеження.

"У РФ є тільки умовна високоточна зброя, яка може бити по координатах. Навіть якщо є загроза потрапити під обстріл, то у будь-якому разі NASAMS бере і переїжджає в інше місце і ракета б'є "у молоко", – додав він.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський 26 червня через ракетні удари окупантів закликав партнерів України "рухатися швидше" з постачаннями ППО. Міністерство оборони США 1 липня оголосило про виділення пакету додаткової військової допомоги для України на суму $820 млн, до якого, зокрема, увійшли дві передові системи ППО NASAMS.

7 липня СБУ попередила, що окупанти намагаються встановити місцерозташування українських систем ППО. 11 липня в Одесі затримали російського агента, який розвідував позиції протикорабельних систем і ППО.

Представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив 14 липня в ефірі "Радіо НВ", що США нададуть Україні дві батареї зенітно-ракетних комплексів NASAMS. Він зазначив, що точної кількості ЗРК, які нададуть Україні, не можуть оприлюднити. Проте "йдеться про дві батареї, які мають не лише пускові установки, а й певні машини для заряджання, виявлення цілей та обслуговування комплексів".

За даними "Русской службы BBC", до однієї батареї може входити до 12 зенітно-ракетних комплексів.