Половину санітарних автомобілів "Богдан", доставлених у зону АТО, довелося ремонтувати – волонтер
За словами члена ради волонтерів при Міноборони України Валентини Варави, медики не хочуть використовувати автомобілі "Богдан-2251".
Із 50 санітарних автомобілів "Богдан-2251", доставлених Міністерством оборони України в зону АТО на Донбасі, 25 довелося ремонтувати або повертати на завод. Про це заявила в ефірі "Громадського радіо" член ради волонтерів при Міноборони Валентина Варава.
За її словами, із 25 поламаних автомобілів п'ять було відремонтовано на місці виїзною бригадою.
"Із тих 20 автомобілів, які були в ремонті, три – це заводський брак, вони повернуті. 17 авто пройшли ремонт, 10 уже повернуто у військові частини, сім ще на обслуговуванні, із яких два, як кажуть, уже готові", – зазначила волонтер.
Вона додала, що медики не хочуть використовувати цей автомобіль, тому що він сильно трясеться й дуже нестійкий.
"Під час однієї з останніх евакуацій "Богданом" на ходу випадали броники, каски, бо відкривалися двері. Також є величезні проблеми з паливною системою, яка повинна була мати датчики вмісту води, але їх немає", – підкреслила Варава.
Волонтер стверджує, що тендер Міноборони на закупівлю санітарних автомобілів був "дуже цікаво прописаний", щоб відрізати участь інших виробників.
За інформацією порталу "Автоцентр", в основі автомобіля "Богдан-2251" лежить рамний китайський пікап Great Wall Wingle 5. Вартість одиниці – $32 тис.
До 2009 року співвласником корпорації "Богдан" був нинішній президент України Петро Порошенко. Він продав свою частку бізнес-партнеру Олегу Свинарчуку, який пізніше змінив прізвище на Гладковський.
Зараз Гладковський посідає посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони України і відповідає за оборонно-промисловий комплекс.