Понад 70 дітей загинули в Україні від початку вторгнення Росії, ще понад 100 дістали поранення – омбудсменка

Україна сплачує непомірну ціну за вторгнення Росії – життя своїх дітей та майбутнє народу, наголосила Денісова (на фото дитячий візок, який належить сім'ї українських біженців, Румунія)
Фото: ЕРА
Упродовж двох тижнів від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинула 71 дитина. Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила в Telegram 10 березня.

"Станом на 11.00 10 березня 2022 року з початку вторгнення Російської Федерації в Україні загинула 71 дитина та отримали поранення понад 100 дітей", – написала вона.

Денісова розповіла про деякі випадки поранень та загибель дітей.

Зокрема, у Малині Житомирської області авіаударом було зруйновано сім приватних одноповерхових будинків, загинуло п'ятеро людей, серед них – троє маленьких дітей (старшій дівчинці було п'ять років, ще двоє загиблих малюків – 2021 року народження).

У Харківській області внаслідок обстрілу ринку в селищі Жуковського загинув 16-річний підліток.

"Уночі в результаті чергового артилерійського обстрілу в селі Слобожанське Ізюмського району на Харківщині ворожий снаряд влучив у приватний житловий будинок. Під завалами загинули чотири людини: дві жінки та двоє дітей, п'ятирічній дівчинці вдалося вижити", – розповіла Денісова.

В Ірпені Київської області 10-річна дівчинка дістала поранення уламком, вона вижила, перебуває в лікарні в тяжкому стані, повідомила омбудсменка.

"За військове вторгнення РФ до України, безчинства російських бойовиків, порушення всіх Женевських конвенцій Україна платить непомірну ціну – життя своїх дітей, майбутнє нашого народу. Наполягаю, країни НАТО, допоможіть припинити російський тероризм – закрийте небо над Україною!" – закликала вона.

Управління верховного комісара ООН із прав людини до півночі 9 березня зафіксувало загибель щонайменше 549 осіб серед мирного населення України, поранено, за даними ООН, не менше ніж 957 осіб.

В організації наголошують, що реальні цифри значно вищі, особливо на території, яку контролює уряд України, і особливо останніми днями, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривали інтенсивні бої, затягнулося, і багато повідомлень ще не підтвердили. Зокрема, у зведенні ООН не враховують кількості загиблих у Волновасі, Маріуполі та Ізюмі, де кількість загиблих цивільних може обчислюватися сотнями.

Війна Росії проти України. Головне

Контекст:

Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів, використовує 500-кілограмові авіабомби, касетні боєприпаси.

Для евакуації людей із міст, які обстрілює Росія, українська влада кілька днів поспіль намагається організувати гуманітарні коридори, але Росія регулярно порушує режим припинення вогню. Зокрема, окупанти чотири дні поспіль зривали евакуацію громадян із Маріуполя Донецької області, а 9 березня замість дотримання режиму тиші російські війська завдали авіаударів по пологовому будинку та дитячій лікарні в Маріуполі.

За перші 12 днів повномасштабної війни Україну покинуло, за оцінкою ООН, приблизно 2 млн громадян.