Порошенко: США вийшли з договору про ліквідацію ракет. Зробили висновки і ми. На порядку денному – створення високоточної ракетної зброї
Українській промисловості тепер не зв'язують руки жодні обмеження щодо дальності польоту ракет, заявив президент України Петро Порошенко.
Створення високоточної ракетної зброї підвищеного радіусу дії збільшить гарантії безпеки для українців, заявив президент України Петро Порошенко на засіданні ради регіонального розвитку Житомирської області, повідомляє прес-служба глави держави.
"Я хочу нагадати, що Україна багата досвідом у ракетобудуванні. Насправді ми про нього згадали п'ять років тому. І ви вже чули результати цих випробувань, які проведено нами зараз", – заявив президент.
Він нагадав, що Україна дотримувалася обмежень, які накладав Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), що діяв із часів СРСР.
"Тепер Росія, послідовно створюючи нові і нові загрози для європейської безпеки, зруйнувала, знищила цей договір... Висновки з нової ситуації роблять усі наші партнери... США юридично вийшли із цього договору. Зробили висновки і ми. Нашим конструкторським бюро, нашій промисловості тепер не зв'язують руки жодні обмеження дальності польоту ракет. Значить, на порядку денному питання про створення високоточної ракетної зброї підвищеного радіусу дії, яка здатна вражати цілі далеко в тилу противника. Ми ще більше зміцнимо нашу армію, ми збільшимо гарантію безпеки кожного українця", – додав Порошенко.
За його словами, ці гарантії безпеки є необхідною умовою для перетворення України "у велику країну щасливих, заможних і вільних людей".
"І ми йдемо до цієї мети своїм шляхом", – зазначив глава держави.
США оголосили про намір припинити виконання підписаного в 1987 році ДРСМД після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, їхнього випробування і розгортання. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань понад 500 км.
4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео закликав Росію протягом 60 днів повернутися до виконання зобов'язань у межах Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. У Кремлі заявили, що вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності може призвести до порушення стратегічного балансу у світі.
У січні 2019 року генсек НАТО говорив, що в Альянсу є багато потенційних шляхів, за допомогою яких НАТО може відповісти на порушення Росією умов ДРСМД.
1 лютого Помпео анонсував вихід США із ДРСМД. Рішення набуде чинності через шість місяців, якщо за цей час РФ не знищить крилаті ракети 9М729 і не повернеться до виконання умов угоди.
2 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що у відповідь на вихід США з ДРСМД із нього виходить Росія.
4 березня Путін підписав указ, згідно з яким Росія припиняє виконання ДРСМД.
На озброєння Збройних сил України прийнято реактивну систему залпового вогню "Вільха" з керованими ракетами калібру 300 мм. На 2019 рік заплановано завершення розроблення наземного протикорабельного ракетного комплексу з крилатими ракетами "Нептун" дальністю до 300 км.