Посол Бродський: Сьогодні в Ізраїля й України спільний ворог – і ми маємо робити все, щоб із цим ворогом упоратися
У відносинах між Україною та Ізраїлем останнім часом "намітився позитивний тренд", сподівається посол Ізраїля в Україні Міхаель Бродський. Про це він сказав в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
"Нас дуже багато пов'язує, у нас дуже багато спільних інтересів. Один зі спільних інтересів – це протидія Ірану. Сьогодні це наш спільний ворог. Ми сьогодні це чудово розуміємо", – сказав посол.
Він зазначив, що в Україні зараз, коли росіяни використовують проти українців іранську зброю, "це розуміють краще, ніж раніше".
"Я думаю, що наочнішого прикладу того, якої шкоди завдає Іран, неможливо собі уявити. Ізраїль із цим стикається вже давно. Іран діє проти Ізраїля десятки років, підтримуючи терор, підтримуючи терористичні організації й закликаючи до знищення Ізраїля. Тож для нас це не новина. Сьогодні в Ізраїля й України спільний ворог – і ми маємо робити все, щоб із цим ворогом упоратися, щоб його послабити", – наголосив Бродський.
Дипломат додав, що зокрема про це говорив із президентом Володимиром Зеленським міністр закордонних справ Ізраїля Елі Коен під час свого візиту до України в лютому. Бродський упевнений, що "в цієї розмови буде продовження".
Посол Бродський: Ізраїль обрав бік із першого дня війни. Ми підтримуємо Україну, ми виступаємо проти російської агресії. У цьому не може бути різних тлумачень. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Про те, що Іран надає Росії допомогу у війні проти України, стало відомо у серпні 2022 року. Тоді агентство Associated Press, посилаючись на джерела в розвідці, повідомило, що Тегеран передав Росії сотні дронів-камікадзе. Незабаром РФ почала масово застосовувати іранські безпілотники для атак на об'єкти цивільної і критичної інфраструктури.
У вересні МЗС України звинуватило Іран у співучасті у злочині агресії РФ проти України через постачання Тегераном зброї Росії та ініціювало розірвання дипломатичних відносин.
Іран спочатку заперечував постачання дронів російській армії. 5 листопада в МЗС Ірану визнали, що такі постачання були, але запевнили, що йдеться про "обмежену кількість безпілотників" і постачання "за кілька місяців" до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. У США спростовували цю інформацію.
Санкції проти Ірану за передавання Росії дронів-камікадзе ввела низка країн, зокрема США, Великобританія та ЄС.
За даними ЦРУ, Іран і Росія й далі розвивають військову співпрацю: Іран передає РФ дрони та боєприпаси (для артилерії і танків) для війни в Україні, а Росія пропонує йому допомогу в ракетній програмі і планує надати Тегерану винищувачі.
8 березня Sky News із посиланням на джерело в силових структурах повідомив, що Іран доправив у Росію велику партію боєприпасів Каспійським морем.